Paras biisi kautta aikain:

nnnnn---

Jonna Tervomaa - Rakkauden haudalla. Ei kukaan uskois että sanon tän, mutta sanon silti.

21

590

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nnnnn---
      • Elluhalloyb

        Tositosi KAUNIIS....👍😇❤🌼☀


    • Palsta_pornoiluu

      missäs se palstan Juha on?? Hänen pitäisi jo olla omimassa tätä trollia
      Halihali ja pusipusi ja sitten vähän nusnus. Hänen tähtisadetikku -palstalainen (eli *näin*) kirjoittaja on taas täällä ja tarvitsee lohduttajaa
      Hyvä syy kiusata sitten omaa kaivattuaan

      • Täällä, mutten omi mitään koska en harrasta psykootteja ajatusmalleja joiden takia haukkuisin tuntemattomia ihmisiä. Jokainen ihminen on jumalan lapsi ja näin yhtä tärkeä kuin jokainen meistä. Muiden kokemusten pois ottaminen toiselta on myös yhtä typerää.


      • Palsta_pornoiluu
        possu kirjoitti:

        Täällä, mutten omi mitään koska en harrasta psykootteja ajatusmalleja joiden takia haukkuisin tuntemattomia ihmisiä. Jokainen ihminen on jumalan lapsi ja näin yhtä tärkeä kuin jokainen meistä. Muiden kokemusten pois ottaminen toiselta on myös yhtä typerää.

        Tässä on vähän jotain eräälle Juhalle mutta ei linkissä olevalle

        https://www.suomi24.fi/profiili/Juha58


      • Palsta_pornoiluu kirjoitti:

        Tässä on vähän jotain eräälle Juhalle mutta ei linkissä olevalle

        https://www.suomi24.fi/profiili/Juha58

        Ymmärrän että internet-trolli on sekoittanut pääsi. Voin kuitenkin vannoa että ihmiset eivät ole sellaisia kuin oletat.


      • Palsta_pornoiluu
        possu kirjoitti:

        Ymmärrän että internet-trolli on sekoittanut pääsi. Voin kuitenkin vannoa että ihmiset eivät ole sellaisia kuin oletat.

        Just omit. Minut. Röhki muualla helvetin sika

        Vai haluatko sinäkin haleja, pusuja ja nusnus ?

        Sika ja ihminen on eläinrääkkäystä


      • Palsta_pornoiluu kirjoitti:

        Just omit. Minut. Röhki muualla helvetin sika

        Vai haluatko sinäkin haleja, pusuja ja nusnus ?

        Sika ja ihminen on eläinrääkkäystä

        Voithan sä vähän korvan takaa rapsuttaa, muunlainen toiminta menee jo eläimiin sekaantumiseksi.


    • nnnnn---
      • Palsta_palstapornoiluu

        Ja varmasti se synttärisankari tänne kekkuloi sinua hinkkaamaan!

        Odota hetki niin saat kuulla lirkkaamista ja jos haukut sitä niin kaivattunsa joutuu kärsimään petoksista irl


    • ArnoId

      Mun mielestä #100 salamaa iskee tulta# on tosi fine... Ja# lumikenttien kutsu#, vaikka eilen löi 600 salamaa

    • Nostalgiaa
    • haudalla

      Tota pitää luukuttaaaaaaa

    • onneavaanlöytymiseen

      PMMP mikä sen nimi nyt on se "täällä joutsenetkin jäätyy kiinni jaloistaan" ja siinä myös ne sanat "se ei vaan mene niin". Sitten ulkomaisista esim" liljankukka, ruusupuu" eli en muista sitä engl.kielistä nimeä mutta hyvin hyvin kaunista neliääni laulua biisissä. Se kova laulu myös;eli hyvin koskettavat sanat; "have you seen a lonely man in streets of London. So how can you say, yuo are lonely.... "kuvittelin että olis Bob Dylanin mutta en siitä ihan varma olekaan? .. Rock biisestä kiva ja kova
      on Rollareitten "Turn me on", sitten jonkun rock bändin "Eye of tiger", Toton "Africa", myös joku olikohan se Aerosmihin vai pelkän Steven Taylorin?vai peräti jonkun muun; "poison". Ja tietty "paranoid"on kova. On noita loputtomiin hyviä! En ikinä osaisi sanoa mikä on paras noista miljoonista biiseistä!. Kantsii kuulkaa nuorten kuunnella joskus Juicen ja Leevi & liivingsin biisejä kanssa, nekin on ihan hyviä.. ja joku Someron pojan laulama eli R. Baddingin vetämä tunteellinen biisi on kanssa kova. Rasmuksella, don huonoilla, ismo alangolla, suurlähettiläillä, Him:llä,nightwishillä, apococalyptica:lla ja vaikka kellä muullakin bändillä ja laulajalla on hyviä biisejä. Siis kyllä nämä uudemmatkin laulajat ja bändit on toki hyviä Chisusta JVG:een Apulannasta isac elliotiin, robiniin, anna puuhun yms muihin, aina joku hyvä biisi löytyy niinkuin ulkomaalaisistakin joku vetää aina jonkun hyvän biisin!. Ei voi sanoa vain yhtä hyvää biisiä kun niitä on niin paljon!Ed Sheeranillakin on koskettavia biisejä esim..

      • ykstoikkoinen

        Oliko nimimerkkisi sarkasmia ettei löytäisi vai onnittelut että on löytänyt?


    • näinonniin

      Se on Ralph MacTell:in biisi se "streets of London".. on kaunis!

    • moniahyviä

      Hector:"yhtenä iltana" tai "jos sä tahdot niin". Eppu normaali:"kitara, taivas ja tähdet". R. Badding-somerjoki:"paratiisi" tai "tähdet, tähdet".

    • Astroboy

      Yksi yli muiden Procul Harum:'Whiter shade of pale. Teksti on kylla ihan pimee, onkohan jossai huurussa tehty mutta mestarikappale.

    • ontosikauniskipale

      "Scarborough Fair" eli Suomessa tuo sama biisi on :"lilja, ruusu, kirsikkapuu".
      (Itse asiassa tätä biisiä etsiessäni törmäsin myös tangobiisiin "liljankukka"joka ei muuten kuulostanut mitenkään pahalta vaan sanat ovat esim siinä myös kauniit.. suomalainen tango on se)

    • Broccoliako

      Minusta "smoke on the water" on kova, (mietin että onko se procol harumin mut en kyllä muista oliko se? eli pitääkin katsoa minkä bändin olikaan? ). (Minun veli oli hulluna aikoinaan CCR:n biiseihin eli creedenceclearwaterrewiveli:in.. )

    • alkaarokkivarvasheiluu

      Deep purple:"smoke on the water"

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4188
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3163
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      929
    6. 134
      921
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe