KYTTÄLÄNTIE JA HIRVET

turvallisuutta

Kyttäläntiellä pienellä aikaa on kolme kertaa hirvi tullut metsästä tielle! Tien reunat hoitamatta, näkyvyys nolla! Ei ole pientareelta kaadettu pajuja, kaikki hoitamatta. Asuukohan lähettyvillä valtuuston jäseniä, joka voisi vaikuttaa tien hoitoasioihin ja ottaisi yhteyttäDestiaan???

5

345

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TrimmeriJorma

      Ota trimmeri käteen ja mene niittämään ne. Eikai se niin vaikeaa ole.

      • JormaTrimmeri

        Juu, se kuuluu jo kansalais velvollisuuksiin että itte hoitaa maantien puskat pois. Tietääkseni Kyttälässä ei ole edes hirviä ennää. Väki katosi ja hirvetkin.


      • turvallisuutta

        Olen tänä kesänä nähnyt kun kolme kertaa hirvet on mennyt tién poikki, joten ajakaa vain lujaa!!!


      • tur

        Menenkö naisena leikkaamaan toisten tonteilta pajukkoa??? Onko näin Kokemäellä tapana? Ajattele järjellä!


    • reterytu

      Hirvimies säästää lehmiä henkeen vereen jotta oma lihapata porisis vasikanlihasta. Hirvilupia vähennetään jotta lehmänkasvatus ei paljastuisi. Susilaima juoksuttaa hirviä pitkin poikin maanteita poliisi vahtii jotta susille ei tehdä mitään. Tietyt tahot hoitavat siirto-istutuksia kasvatus tarhoistaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      67
      861
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      822
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      535
      756
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      677
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe