Olen ihmetellyt sitä missä ovat julkiset tunnustukset Skodan moottoreista? Pösön ja Sitikan käyttämä Puretech-moottori voitti neljännen kerran peräkkäin arvostetun palkinnon vuoden moottorista.
Siihen voi olla luonnollinen syy. Tehtaalla ovat varmaan "unohtaneet" lähettää osallistumishakemuksen. Ei kai siihen muuta syytä voi olla?
Palkitut moottoritekniikat - niitä ei ole
12
263
Vastaukset 12
- HolistiOnOnneton
Onhan noita VW:n koneita palkittu usein, sattumalta samoja käyttää Skoda. Varmaankin veronkierron mielessä, vai mitä dorka.
- TMtestaaja
TM kyllä palkitsee VAGit.
- EemeliVonUndZuSkoda
Skotan moottoritekniikat palkittiin edistyksellisinä tuoreeltaan jo 1930-luvun lopulla kun ne lanseerattiin. Ei ne siitään ole muuttuneet
- Sarkasmi.sakari
Tätähän landord juurikin tarkoittaa. Fakta.
- Maastaoletsinätullut
Mistä niitä palkittaisiin, korkeintaan kierrätys nopeudesta.
- tdi-tsi-dsg-päästöhuij
Maastaoletsinätullut kirjoitti:
Mistä niitä palkittaisiin, korkeintaan kierrätys nopeudesta.
Ainakin siitä että ne (varsinkin TSI:t) "tekevät" öljynvaihdon itsestään
- tojota1
Mutta Toyotan valvematic ja vvt-i-tekniikat on palkittu moneen kertaan markkinoiden parhaasta alaväännöstä. Testeissä todettu mm, että pesee helposti 3.0 V6 tuplaturbot väännössä. Veroteknisistä syistä vaan ilmoitettu esim 158Nm@4500rpm ja mittaristo koodattu näyttämään ylämäissä laskevaa nopeusmittarin neulaa
- aasialainenKusetus
Toyotalla ei väännä muuta kuin kuski ja silloinkin jännäkakkaa pöksyyn kuin koittaa kiduttaa Toyotaansa rekan ohi.
- TSIsippaahetiVWskoda
Oli TSI tullessaan palkittu vuoden moottori
toki sitten paljastui että se oli rahalla voideltu mainos tavallaan
Linkkiä kyllä löytyy - VeljenBroidiKyykkis
Oliks D4D puolen vuoden moottori?
- vikaaenitenVWtuotteet
https://www.iltalehti.fi/autot/2015051119668901_au.shtml
https://www.moottorihiomo.fi/moottorin-oljynkulutus.html
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/201710182200469303_oa.shtml
Suomen suurin työllistäjä?- HolistiOnKovinSairas
Holisti, että sä jaksat noita vanhoja muistella. Etkö pysy maailman menossa ja ajassa ollenkaan?
Toivottavasti mielenterveyshoito laajenee ja saadaan lisää resursseja ja Holistin tapauksessa jopa pakkohoitoa, niin ehkä Suomi nousee vielä muun Euroopan tasolle sivistyksessä ja saataisiin nämä nettipölhöt rauhoittumaan?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.561762Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt241382- 991052
- 45790
- 87773
- 28581
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.20579- 31523
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?55503Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30443