Millainen paikka? Kokemuksia? Menossa pääsiäisenä ko. kohteeseen.
Holidayclub Saariselkä
11
1992
Vastaukset
- amelie.m
on oikein hyvä hotelli, yksi SS:n suurista. Kiva kylpylä, joka on kyl jo vähä kulahtanu (kävin jouluna 2004). Kaikki palvelut lähellä.
Ravintoloista suosittelen Petronellaa ja erityisesti Pirkonpirttiä. Molemmat ovat Honkapolulla ihan hotellin vieressä.
Ja kaupassa jos käyt, niin älä mene Kuukkeliin. Sikahintaista ja huonolaatuista. Siulassa, joka on tavallaan joku asiakaspalvelukeskus, on Siwa. Sinne ennemmin. Ja jos haluat kelkkaileen, kelkat kannattaa vuokrata joko hotlan yhteydessä olevasta ohj.yrityksestä tai sitten nesteeltä. Hotelli myy edullisia rinnepaketteja, kysy respasta. Ski-bus kuljettaa hyvin lähiseudulla.
Sori, tästä tuli nyt tällanen yleisinfo, mut hotelli on ihan bueno. Kivat huoneet ja hyvä palvelu! =))))))- Siru
Kiitti vinkeistä!!
Rinteessä ajattelin yhden päivän viettää ja toisena päivänä vuokrata kelkkaa. Muutoin menköön lomailuksi ja siihen, miltä tuntuu niin sen mukaan lorvaillaan. Jaa siellä on nykyään Siwakin! Pit koklata Pirkonpirttiä.
Kiitti! - 6 kertaa
Siru kirjoitti:
Kiitti vinkeistä!!
Rinteessä ajattelin yhden päivän viettää ja toisena päivänä vuokrata kelkkaa. Muutoin menköön lomailuksi ja siihen, miltä tuntuu niin sen mukaan lorvaillaan. Jaa siellä on nykyään Siwakin! Pit koklata Pirkonpirttiä.
Kiitti!Ihan siisti paikka. Illaksi suosittelen Tunturihotellia... vaikka tänä talvena tarjonta näyttää ihmeellisen ankealta.
Kuukkelista löytyy kaikkea. Onhan se tyyris ja varsinainen humppahelvetti, kun souvarit soi koko ajan. Mutta se mikä siellä on hyvää, on grammoittain tiskiltä vaikka mukaan myytävä lämmin "kotiruoka". Selvisimme viime talven viikosta tosi halvalla, kun kävimme joka päivä hakemassa sieltä ruuat, emmekä maksaneet kiskurihintoja ravintoloissa.
- Mie
Kuulostaa hyvältä sun suunnitelmat loman ajaksi. Rennosti kannattaa ottaa. Muista ottaa uimapuku mukaan, jos on huonot kelit,niin mene kylpylän puolelle... Talossa asuessa kuuluu hintaan. Pääsiäisenä on aina vilskettä. Iltamenoista sen verran, että kyllä Guksin alakerrassakin ja välillä ylhäällä on monesti enempi menoa kuin Tunskassa. Riippuu tosiaan pitääkö humpasta, koska humppa mestana Tunska taitaa olla ykkönen.
Nää on niitä makuasioita.- loilla
Tulin juuri ja Saariselän holiday clud tosi kulahtanut, en suosittele. Näytti olevan ympärillä jo komeammat hotellit. Aikansa elänyt ja todella remontin tarpeessa....säälittää ne jotka tulee sinne Japanista asti.
- Juffe K.
Olimme kesällä 2012 muutaman päivän Holiday Club Saariselässä. Kokemus ei ollut kovin hyvä. Tässä hieman onglemia:
- Huoneiden lattiat huonossa kunnossa / kuluneet
- Sähköjohdoissa ns. teippivirityksiä (= aina huono merkki)
- WC:t siistit, mutta mitään sanomattomat... Suihkusta puuttui tiiviste, eli suihku vuosi vettä ympäriinsä
- Palvelu ei kovin ammattimaista ja kansainvälisinen asenne puuttuu kokonaan
- Ruoka oli bensa-asematasoa, eli pahaa, mutta ei tod mitään hyvääkään
- Yleiset tilat ja kylpylä pitäisi kunnostaa pian, sillä ne rupeavat näyttämään siltä, että ajan hammas on nakertanut jo vähän liikaakin
En suosittele osakkeen muodossa, enkä yksittäisvierailuna.- Osaketyrkkyä
Ja tuliko kutsu keskustelemaan osakkeesta?
Näin ainakin meillä ja ei menty... (ei ollut mikään halpistutustumishinta, jossa olisi ollut pakkopullana, sellaisia on ainakin ollut mansessa). - Aasiasiakaspalvelija
Ihan vain mielenkiinnosta kysyn, mihin tarvitset suomalaisena Suomessa kansainvälistä palvelua? ja mitä kansainvälinen palvelu mielestäsi on?
- holidayihmetys
Aasiasiakaspalvelija kirjoitti:
Ihan vain mielenkiinnosta kysyn, mihin tarvitset suomalaisena Suomessa kansainvälistä palvelua? ja mitä kansainvälinen palvelu mielestäsi on?
hyvä kysymys! itse haluan suomessa suomalaista palvelua mielummin!
- Anonyymi
Kylpylä suljettu... Täyttä feikkiä.. olen paikallinen, älä panosta tähän...
- Anonyymi
Avatkaan nyt pärkele se kylpylä.
Joku kiusaa kansaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.2355416Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki843464PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1233251Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423053Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne722929Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv922748Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest152435Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1032297- 1691818
Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä
Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn91420