onko tosiaan niin että booking.com voi myydä mitä tahansa paskaa tarvitsematta tarkistaa hotellin todellista varusttasoa?
booking.com
11
667
Vastaukset
- Hahhaa
Perustuu käyttäjäkokemuksiin
- näinseonn
Meille kävi niin, että Bookin.comin kautta varaamamme asunnon omistaja perui jo maksetun asuntomme vajaa 1 vrk ennen majoituksen alkua Sunny Beachilla, eikä kukaan ilmoittanut meille peruutuksesta mitään. Onneksi löysimme majapaikan kovan etsinnän jälkeen.
Peruutuksen syy oli omistajan aloittama remontti!!!!päivää ennen saapumistamme!!! Booking.com ei tehnyt asialle oikeastaan muuta, kuin ehdotti yhtä hotellia yli 3 km keskustasta. Ei kyselty onko löytynyt korvaava asunto!! Kovasti pahoiteltiin jälkeenpäin tapahtunutta..huono maku jäi.. - Kissa453
Totta. Vain positiivisempi kommentti julkaistaan sivuilla. Ei kannata luottaa arvioihin.
- näinseonn
Minä kyllä kirjoitin negatiivista, totuuspohjaista kommenttia, ja se julkaistiin sensuroimatta..
- vaittine
näinseonn
onn epäilemättä töissä booking. com huijausfirmassa - näinseonn
Olen käyttänyt Booking.comia onnistuneesti todella paljon, mutta nyt tuli jo toinen kerta vuoden sisään, kun lähes vuosi sitten varattu ja maksettu hotelli peruttiin yllättäen alta. Tällä kertaa kanarianmatka. Alle viikko joulumatkaan ja booking.com ilmoittaa, että hotellinne on peruuntunut. Hotellit on lähes täyteen buukattu tähän aikaan!! Lupasivat järjestää uuden...
3 päivää on tässä jännitetty, että saadaanko katto pään päälle. Meitä on isompi perhekunta, nuorin lapsista 1v.
Lukuisista Booking.comille tehdyistä pyynnöistä, puhelinjonoissa odottelemisista ja lupauksista huolimatta ei mitään tapahdu. He lupasivat järjestää vastaavan hotellin, mutta ei ole enää vaihtoehtoja jäljellä, puhumattakaan siitä että pääsisimme samaan hotelliin!! Itse ei saanut varata, kun pitää mennä heidän kauttaan!!!
Luvataan hoitaa, mutta mitään ei kuulu..uskaltaako edes lähteä tähän aikaan, kun hotellista ei ole mitään tietoa.
On sitten viimeinen kerta, kun varailen Booking.comilta yhtään mitään!! Niin kauan menee hyvin, kun hotelli ei tee peruutusta, mutta jos näin käy, ollaan tyhjän päällä. Ja se paljon puhuttu suomenkielinen palvelu on lähes aina tukossa ja käytössäkin vain ma-pe 9-17, jos kiinni saa... - Anonyymi
Todellakin rahan ne kyllä otta ja vaikka on pulikämppä ja home vauriohuone En suosittele booking.vom
- Anonyymi
On jo interpolin tutkinnassa toisin sanoen älkää antako booking comille pankki tai luottokorttinne tietoja voitte yhdessä yössä menettää koko tilinne saldon rikollisille.
- Anonyymi
Tämä välitysfirma on täysin feikki. Älkää vain käyttäkö tuota.
- Anonyymi
Tämä firma ei asiakaspalvelusta välitä tippaakaan. Ei vastaa jos ongelmaa, eivät ilmoita puhelinnumeroa missään. Negatiivista palautetta eivät huoli jos jostain kautta saat sitä lähetettyä. Olen kuusi (6) kertaa yrittänyt ottaa yhteyttä asiakaspalveluun kun heidän varausjärjestelmä sisälsi, päässeet rikolliset. Sovelluksen kautta jossa kohta OTA YHTEYTTÄ ASIKASPALVELUUN JOS KYSYTTÄVÄÄ. Ei tähän päivään ole tullut yhteydenottoa ja siitä jo kaksi kuukautta....onneksi pankin toiminta ja visa auttoi.
Helvetin moinen pulju. - Anonyymi
Varokaa tuota puljua.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.916060Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3335745Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie544867Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3193721Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.22275Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1362192Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1011274- 91008
- 159892
- 56753