skodan logo

Pentti.Mustonen

pesäpallo räpylä eli "räpsä". skoda on yhteistyökumppanina pesäpallo seurassa.

22

358

    Vastaukset 22

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Amispohjalta

      Pesäpalloseura on yhdyssana. Lisää koulua, niin hyvä tulee.

    • HolistillePähkinöitä

      Holistilla oli taas huono yö ja heräsi kovin aikaisin ja kuuppa hieman sekaisin. No muisti hän laittaa peukun omalle typerälle aloitukselleen.

    • MaisteriLarvanto

      Aloittajan on turha haaveille Skodasta yhteistyökumppania omiin harrastuksiinsa. Ei varmasti kelpaisikaan, selvä se. Köyhällä on ylpeytensä.

    • Hahhaa

      Ei kun se on merkki että työnnä tästä.

    • sopivasti

      On muuten epämääräisen ja hieman typerän näköinen logo. Halvalla tehdyn ja ankean näköinen, mitäänsanomaton vihreä kökkäre.

      • HolistinOnnettomat

        Holisti, se logo on uusittu jo vuosia sitten yksiväriseksi. Tiedät kylä hyvin mitä se kuvaa ja tiedät sen historiankin, mutta mitätön mielesi ei keksi kovin hyviä provoja.


    • Yhteiskuvio

      Shenkoslovakias urheillaan ameriikan pesäpolloa, tietty ja jenkit sponssaa skodaa urakalla.

    • Logon.paljastaja

      Se logo o hanska koska skoda kuskit vetää vaa hanskaa! Ei ne mitään naisia niillä talkkipurkeillaan saa!

      • 426HEMI

        skodan logo muistuttaa yllättävän paljon keräkaalia..


    • tototohjo

      Se on haukka. Nuolihaukka.

    • OnhanSe

      Sovjettityöläisen työrukkanen.

    • Skeidaguru

      Ei muuten ole mikä tahansa räpsä, vaan tyylitelty kuva Igor Kaalinpolkijan alkuperäisestä rotannahkaisesta räpsästä.

    • Androboloogisti

      Pesäpalloa ei tietenkään ole mitenkään keksitty Amerikassa, kuten ei muitakaan nykyisin amerikkalaisia pidettäviä lajeja, vaan ne on sinne vieneet euroopasta muuttaneet siirtolaiset. Niinpä pesäpallonkin juuret löytyvät Böömistä ja Määristä, josssa aikoinaan kansallisurheiluksi muodostui varastaa torilta venäläinen sinkkiämpärillinen kaalia ja räätiköitä ja juosta karkuun vihaista kauppiasta. Nykyisin tämän urheilun perintönä nähdäänkin mieltymys zkoda-autoihin ja ilmaisiin ämpäreihin.

    • papparaismobiili

      on ne skodailijat aivan pönttö örvelöitä.

    • homma-hopo

      Ja muuttivat aiemman vihreän logon ideologisista syistä multikultti-mustaksi

      • SiinähänIhmettelet

        Mainoksissa käytetään Euroopassa usein vielä vihreää versiota. Saksassa näin heinäkuussa parikin autoa, joissa ei ollut vihreää eikä mustaa, vaan sininen!


    • Skeidamani

      Vihreä logo esim. Octavia ll on paras.

    • Et ole ottanut edes harkintaan kirjallisen ilmaisun opiskelua?

    • HolistinAivopirutJatkuu

      Hauskaa näissä Holisti yksinpuheluissa on paljonkin. Hän tosin unohtaa, että Skoda on yksi pääsponsoreita jääkiekon MM-kisoissa ja sehän on meidän suomalaisten lemmikkilaji. Skoda on näyttävästi myös sponsorina pyöräilyn ammattilaiskisoissa Euroopassa jne.

      • kdjfbdldlfkw

        Sopii muuten osuvasti pyöräilykisan sponsoriksi. "Osta poika Skeida ja polje pyörällä."


      • anal-logiaa

        Niin niin. Sinä poika ajat Autolla.


    • Eke.Vepsäläinen

      Törkeähän tuo räpsä on. Mukamas joku Navajo intiaanipäähine, höpö löpö. Yhtä törkeä kuin koko halpuutettu itäkippanakin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      130
      1403
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      482
      1182
    3. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      165
      706
    4. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      49
      627
    5. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      44
      617
    6. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      190
      607
    7. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      602
    8. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      21
      559
    9. Nainen mitä jos kaivattusi olisi biseksuaali

      Loppuisiko kiinnostus
      Ikävä
      74
      553
    10. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      40
      547
    Aihe