Keitä muita eholla kuin Merja? Onko vasemmistolla asetettu muitakin ehokkaita? Keskusta?
Vaalie pukkaa
Hjkknbv
19767
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Merjasta tulee mieleen LULUCF-äänestys. Se vie mertsiltä ainakin 10 000 ääntä ja paikan EU-parlamentissa.
Ei muuten vie!
”Näätpähän” puhuu asiaa. Ei Merja tipu mistään, menee heittämällä eduskuntaan, niin kuin EU-parlamenttiinkiin jos vaan haluaa. Ja miksipä ei menisi, järkevä nainen!
Oikeessa ootte sekä "näätpähän" ja "Aksu". Merja mennee heilahtamalla molempiin.
Kerropa lumperi jos äänestätte merjan jonnekin, kenelle siitä on enempi hyötyä, teille vai merjalle?
Kaikille siitä on hyötyä. No eipä muuta.
Lumpperi sä vaikutat aika dilleltä, mut jos sä näet kaikki vassareina, niin se on sun kostee päiväuni... ;)
Komppaan! Täysin sammaa mielipuolta kanssasi.
Ei ehdolla EU vaalissa, ehkä eduskuntavaalissa.
Kuka HEL..... nyt menisi KOMMUNISTIA äänestämään .
He ovat tuhonneet puoli maapalloa ja tehneet ihmisistä rosvoja ja emälaiskoja.
Jos vielä joku haikailee KOMMAREITTEN perään, niin hän voisi käydä Pohjois Koreassa tai noissa latinalaisen amerikan kommari maissa katsomassa sitä "autuutta", jonka kommarit ovat saaneet aikaan.
Mahotonta äänestää kommunisteja nykyään kun ei niitä oo ennää Suomessa. Vasemmistolaisia on. Niitä voit sinäkin äänestää niin Suomi pelastuu.
Sama haisu eri paketissa
Sehän Pihlajamaa taitaa olla ehdolla myös mutta sittepähän näkkyy.
Kaikkiin vaaleihin tyrkyllä.Mitkähän ovat tulokset,aika heikot oma tilipussi on kyllä etusijalla.
Ryypinskillä kannattaa mertsiä äänestää
Älkää ketään s.suomalaisia ainakaan äänestäkö! Ne eivät ymmärrä Lähi-Idän hätää, lapset soelä hukkuut ihan pahoa ajatuskin teettää. Hyvähän se meillä täällä yltäkyllin on ja tilaa on. Minä se kyllä terottanut kynän merjan eänelle.
Sami pihlajamaa? Yes yes yees!
Komppaan ääni pihlajamaalle
Onko asetelma mertsi vastaan pihlaja? Eikö muita ole, no ehtii vielä