Pride -kulkue

NormiJudoka

Kuinka moni lajiliitto Judoliiton lisäksi markkinoi aktiivisesti osallistumista Pride-marsiin?
Jotkuthan sitä kutsuu "homo paraatiksi", joka sekään arvio ei ole kaukana totuudesta.
Kulkueessa sinänsähän ei ole mitään moitittavaa, mutta sen markkinointihan kuuluu käsittääkseni Seta ry :n toimenkuviin eikä kamppailulajien lajiliittojen markkinointiin.
Eikös kamppailulajien pitäisi markkinoida omia lajejaan niin, että yritykset ja mahdollisesti yksityiset lahjoittajat tulisivat mukaan, jotta taloudeliset edellytykset olisivat kunnossa tulevia arvokisa koitoksia silmällä pitäen?
Nyt näyttää olevan ainakin Judoliitossa hieman markkinoinnin käsitys hukassa. Mitenkäs muissa liitoissa tämä on tehty ja koettu?

6

179

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllästyttää

      Miksi sitä pitää joka paikassa olla niin ylpeänä ja miksi kaikkien pitäisi osallistua ja toitottaa samaa sanomaa.. Olkoon kukin mitä on, mutta ei mitään pridejä kaivata.

    • Hienoa

      Judoliitto siis osallistunut kulttuurimarxilaiseen mädätykseen. Kannattaa pysyä kaukana kyseisestä lajista, kohta siellä opetetaan sateenkaarijuttuja muuallakin kuin vöiden väreissä.

      Seuraavaksi varmaan rupeavat pitämään pyllistelyhetkiä islamilaisittain kesken treenien monikulttuuristen ihanteiden mukaisesti.

      • Anonyymi

        Sitä pyllistelyö tapahtuu jo judosaleilla ja jopa Pajulahden kisoissa annettiin ison porukan pyllistellä hallissa ja mumista omituisuuksiaan. Olisi pitänyt järjestäjien lopettaa touhu heti alkuunsa. Ei urheiluun kuulu politikointi tai uskonnot...
        Hävettää kaikkien puolesta tuollainen rosvopäällikön ja lastenkoskijan palvominen kesken urheilukisojen.


      • Anonyymi

        Pihalle voi mennä harrastamaan palvontamenoja, judosaliin ne ei kuulu. Judosalissa ollaan judokoita eikä muuta. Uskonnot jätetään samaan paikkaan kuin ulkokengät.


    • Anonyymi

      Koko maailma on yhtä prideä. Heterot kaappiinko?

    • Anonyymi

      Lopun ajan merkkejä, lukekaa raamattunne. Jäätiköt sulavat ja synninteko valtaa maan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      66
      809
    2. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      160
      798
    3. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      22
      787
    4. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      101
      767
    5. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      27
      728
    6. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      677
    7. Kerro minulle totuus

      Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒
      Ikävä
      192
      650
    8. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      22
      592
    9. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      61
      582
    10. Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!

      Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks
      Suomussalmi
      36
      558
    11. VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN

      Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisika­laumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa
      Iisalmi
      40
      549
    12. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      78
      490
    13. 39
      465
    14. sinulle....

      Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.
      Ikävä
      75
      457
    15. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      455
    16. Useita poliisiautoja kunnantalolla

      Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.
      Ähtäri
      9
      439
    17. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      437
    18. Jos näkisimme vielä joskus

      ... mihin veisit miut treffeille? 😊
      Ikävä
      70
      433
    19. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      54
      428
    20. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      407
    Aihe