Siitä lähtien kun sain tietää sinun aloittaneen suhteen niin minun mielialani on heitelly laidasta laitaan välillä: en halua mitään - ehkä sittenkin haluan. En vain yksinkertaisesti tiedä. Ihmettelen vain... jos sinä halusit... niin miksi teit näin?
Anteeksi nainen mutta
oontaaspaskana
21743
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Älä selitä ota asioista selvää.
Oot söpö noin vihaisena.
Älykääpiölle. Otin jo selvää. Kaikki on hänen käsissään. Ja tiedän mitä ajattelet seuraavaksi... että tunnen yksipuolisesti. Joten älä kirjoita enempää.
Sä et antanu mulle sitä mitä parisuhteelta toivoin, ja oon nyt siinä onnellisessa suhteessa missä kummatkin haluaa samaa kun mä
Olisin antanut jos olisit antanut mahdollisuuden sille... mutta et antanut sille mahdollisuutta. Toivon että rakastat häntä ja hän on kaikkea mitä haluat.
Annoin montakin mahdollisuutta mutta tunteeni hiipuivat. Rakastan kihlattuani paljon ja hän minua ja asumme yhdessä.
Sinä et ole hän.
Missä kyseinen nainen asuu,itse muutin Kuopiosta pois heinäkuun lopussa
En kerro missä asuu. Tiedän vain että sinä et ole hän.
Buaahahahahaahaahahahahahaa :D Miksi vakiokirjoittelijana kirjoittelet ikävä-palstalle jos olet hyvin onnellinen omassa suhteessasi?
Ehkä säkin joskus tiedät ja olet varma, että mitä haluat elämältä. Harvemmin kukaan jaksaa minkään tuuliviirin kanssa mitään yhteistä elämää alkaa, eihän siitä tuu mittään.
Et tainnut ymmärtää mistä tuo tuulivireys johtuu tällä hetkellä. Mutta ihan sama... kai minä sitten olen kaikin puolin tuuliviiri eikä kenenkään kannata mitään minun kanssa aloittaa. Kuitenkin... jos kaikki on selkeää molemmin puolin... niin silloin ei tällaista tapahdu. Mutta sovitaan niin että olen kaikin puolin tuuliviiri. Päästään helpommalla.
Pillua
PILLIÄ JERK
Aloittaneen suhteen?
Tämä ei ole minulle - onneksi!
Olen ollut kohta parikymmentä vuotta samassa suhteessa.
(Ihastunut olen kyllä, erääseen lapsettomaan,
pitkähiuksiseen, suomenruotsalaiseen mieheen,
joka ei kyllä opeta mitään yhtään missään.)
Joo nyt on pikkupojalla pisuaarin käyttö unohtunut... laskenut matemaattisen tuloksenkin housuihinsa.
Mutta kyllä varmastikin naiset auttavat kaikenlaisissa asioissa kun kohteliaasti kysyy apua tunneasioissa varmasti.
Kuuntele rakas tämä,
niin ymmärrät naikkonen
miltä musta tuntuu:
https://www.youtube.com/watch?v=cg3LGixiDns
Mitä hittoa sä alat matkimaa? Tuo ei ole aloittaja.
No niin onkin. Se on aivan sekaisin.
Täällä minä hortsu huutelen perääsi nainen.
Tässä mitä kanssasi tahdon tehdä hortsu.
Olen kova palsta hortu. Tarkemmin sanottuna hortsu hautamäkinen.
Voihan hortu:
https://www.youtube.com/watch?v=aHO_mFsR9Eg
.. jos käyttöjärjestelmäsi tietokoneessa on Linux eli UNIX, kannattaa ottaa nokoset aina välillä, kun järjestelmän nimikin on Uniksi.
Anteeksi nainen MUTTA :)
Kannattaa ehkä vaihtaa jo tietokoneen käyttöjärjestelmäkin Uniksi, tai linnuiksi Linux, harakoita pyörisi vain unissakin jos käyttöjärjestelmä olisi: Linnuks.