Onko tiedossa tapauksia missä hetkellisesti jumittaneet työ tai pääsylinterit olisivat estäneet kytkimen kiinni ottamisen? Yhtenä päivänä tuntui kuin kytkin ei olisi ottanut kunnolla kiinni ja alkoi tosi helposti luistamaan liikkeellelähdössä. Sen jälkeen taas toimi normaalisti enkä saanut yrittämälläkään luistamaan, joten levy kunnossa.
Onko mitään tapaa diagnosoida viallinen työ tai pääsylinteri vaihtamatta koko osaa? Neste ei ainakaan vähenny joten ei vuoda.
Voiko kytkinsylinterit jumittaa hetkellisesti?
6
235
Vastaukset
- Anselmiii
Aika varma toimisia ovat, veteläksi vetää polkimen jos ohivuotoa syntyy.
- sdhshdf
Poljin tuntui kyllä ihan normaalilta ja ongelma ei ollut etteikö kytkin irrottaisi, vaan se ettei vaikuttanut tuon yhden kerran ottavan kiinni. Eli niinkuin joku sylinteri ei olisi palautunut kunnolla tuon yhden kerran kun päästi kytkimen ylös. Tarkistin sen holkin polkimen takana ja siellä liikkui kyllä ongelmitta ja palautui normaalisti. Tuskin sinne ilmaakaan itsestään ilmaantuu jos ei vuoda yhtään? Nesteet muutama vuosi sitten vaihdettu.
- Rasvanäppi
Kytkinremonttia tiedossa jos ja kun alkaa luistamaan.
- Auto.Masentaja
Jos alkaa luistamaan, niin se kytkinremontti saattaa tulla ajankohtaiseksi vasta usean vuodenkin jälkeen. Näin minulle kävi.
- Jd5
Kytkin nesteessä oleva roska tai muu epäpuhtaudet voi aiheuttaa takertelua. Ehkäpä. kuitenkin kytkimen sisäinen takertelua.
- Sepeteusseppe
Öljyä tiellä, renkaat luistaa, tunne sama kuin kytkin luistaisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2454402Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232859Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412612Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?861585Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161508- 491229
- 851164
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En1921030- 45996
- 59993