Keskityn nyt kotiin ja hoidan asioitani kuntoon. Vaikka eihän ne ulkoisesti niin kovin huonosti ole. Sisäinen maailmani sitten onkin ihan sekaisin, sille en oikein mitään kauheasti mahda. Mutta, en ehkä saisi juoda, koska kaikki paska nousee silloin pintaan. Toisaalta yritän vaan päästä välillä pois stressaavasta olosta ja irrotella ihmisten seurassa.
Mua harmittaa juuri se, ettet koskaan halunnut oikeasti tutustua, et sä mua tunne kuin pintapuolisesti. Arvostelet sitä mitä näet silmiesi edessä, silloin kun nähdään, sitä vaan ihmettelen miksi yleensä vaivaudut. Ja ympäristö saattaa hyvinkin tukea käsitystäsi.
Päässäsi on jokin ihannekuva siitä, millainen sen toisen pitäisi olla, mutta tuskin musta tulee koskaan mieleinen.
Itse yritän pitää itseäni kasassa ja omasta itsestäni kiinni, ei mua tule kukaan toinen ihminen alistamaan, muokkaamaan, tai määräilemään Jotkut sitä jo aikanaan yritti. ;)
Mitä haluat musta, se on mysteeri
11
426
Vastaukset
Mistä tiedät ettei oikeasti halunnut tutustua? ☺️
- josoikeasti
totta puhutaan, niin en halunut mitään. Jotenki vain säälin sinua, koska olit niin reppanan oloinen.
- lol.lol.lol
Hahhah kukahan se reppana on, senkin harhainen tunnistelija 😂😂😂
- Luuloeioletiedonväärti
Miten hän arvostelee? Ja jos vain luulet ettei halunnut tutustua?
- tätäminäkinmietin
Ja myös sitä arvosteleeko hän suoraan päin naamaa?
- tuntemattomalle
Koita tosiaan päästä tästä palstasta irti ja myös siitä juomisesta ihan kokonaan, niin elämä näyttää ihan toiselle omissakin silmissäsi ja olet jälleen se kiva, elämänintoinen sekä -täyteinen ja jaksava ihminen. Jos et yksin jaksa, niin aina on tarjolla mielenterveydellistä apua ja pidä elämässäsi ne ihmiset, jotka tukee sua matkassasi.
- Törkeäjeesusteippiviesti
Miksi ajattelit että tämä palsta olisi ongelma aloittajalle, jos oli vaikka ensimmäistä kertaa kirjoittamassa tuuleen? Viittasi konkreettisempiin ongelmiin, jotka tuskin ovat tästä palstasta riippuvia. Terapia istunnoissa käsitellään sisäsyntyisiä rajoituksen tunteita ja jossain määrin ulkoasyntyneiden paineiden, odotuksien ristipaineita, voi olla myös isompia ulkoisia tekijöitä, et voi tietää, jeesusteippi ei sellaisiin auta, se on hyvä pitää mielessä ja vetää kaikkia tekijöitä sisäiseksi ongelmiksi.
- mitänoimeillekuuluu
Törkeäjeesusteippiviesti kirjoitti:
Miksi ajattelit että tämä palsta olisi ongelma aloittajalle, jos oli vaikka ensimmäistä kertaa kirjoittamassa tuuleen? Viittasi konkreettisempiin ongelmiin, jotka tuskin ovat tästä palstasta riippuvia. Terapia istunnoissa käsitellään sisäsyntyisiä rajoituksen tunteita ja jossain määrin ulkoasyntyneiden paineiden, odotuksien ristipaineita, voi olla myös isompia ulkoisia tekijöitä, et voi tietää, jeesusteippi ei sellaisiin auta, se on hyvä pitää mielessä ja vetää kaikkia tekijöitä sisäiseksi ongelmiksi.
kauheesti kiinnostaa ikäväpalstalla tämmöinen!
- odottavamies
Pelkäänpä että liian paljon. Olen kärsivällinen. Meillä on koko loppuelämä aikaa ;)
- Jlflll
Oletko mies?
- Salaruusu
Kaikki järjestyy kyllä😋 hän ilmestyy jonain päivänä elämääsi 🤪 kun hän on valmis.
On vielä mysteeri 😎 ja odottelee vastaustasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604726Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362169Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti521743- 1841722
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1661548Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2811401Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2011242- 881169
- 2051146
- 651104