Nousu on alkanut!

nousee

Kannatusluvut ovat nousussa. Pari viikkoa sitten 0,8%, nyt jo 1,2%. Mihin tuhnut yltävätkään?

24

323

    Vastaukset 24

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Zzztop

      Nousu mahtuu virhemarginaaliin. Koko puolue on itseasiassa politiikan virhemarginaalia.

    • tosi-oudot-uuvatit

      Ylen gallupissa sinituhnut 0,8, HS gallupissa 1,2 - uuvatit eivät erota edes gallupintekijöitä toisistaan?

    • JTK-tampere

      Siniset käyttää Halla-ahon jo aikoja sitten sanomaa pakolaisten EU:n ulkopuolelle sijoittamista, josta otetaan vain oikeat työhön tulevat, eikä sotakarkureita ja terroristeja, elintasopakolaisia vuosiksi asumaan ilmaiseksi. Tästä sen huomaatte, ettei siniset ole mikään erilainen puolue, mutta takinkääntäjiä koko porukka? Ministerinsalkun toivossa vain haukkuivat perussuomalaisia rasisteiksi ja nyt kuitenkin vaaleihin mennessä mieli on muuttunut. Otetaan ääniä sieltä, mistä perussuomalaistenkin suosio kasvoi. Mutta, siniset on munannut itsensä takinkääntäjien puolueena laittamalla työttömät ja köyhät kyykkyyn, ne ei äänestä enään sortajia toista kertaa, kun lupaukset unohdetaan valtaan päästyä. Perussuomalaiset on ainoa puolue, joka on ajanut haukkumisista huolimatta oman kansan asiaa ja ajanut hallittua maahanmuuttoa, kun emme tarvitse lisää työvoimaa, vaan lisää työpaikkoja, joissa maksetaan kunnon palkka, eikä 9e ruokarahaa, joka menee jo matkoihin ,eikä riitä syömiseen missään työmaaruokalassa.

    • koko.kenttä

      JTK-lta hyvä kirjoitus. Kiitos.

    • EiApuSoinista

      Siniset nyt keksineet tämän maahanmuuttopolitiikan päinvastaisena kuin vuosi sitten. Silloin heilui rasistikortti,nyt päinvastoin ovat itse alkaneet rasisteiksi. Kaikkea pitää kokeilla,että millä kannatus nousee. Tähän sinisillä on lupa kepulta ja kokoomukselta. Siniset saavat olla mitä mieltä tahansa,koska sillä ei ole mitään merkitystä. Olihan se kannatus välillä yli 2%,mutta se on selvä maksimi. Kyllä vaaleihin mennään näillä 1% lukemilla. Mikä on kannatus piraattipuolueella tai kommunisteilla,miksi sitä ei kerrota? Tällä paskasakilla on 5 ministeriä.vaikka ei saisi olla yhtään. Siniset välillä kannattavat aborttia välillä kieltävät sen. Samoin suhde maahanmuuttoon milloin mitenkin. Täysin periaatteettomia tyyppejä. Perusvirheitä heillä on ollut,että ovat luulleet,että Soini on ikuinen ja he ikuisesti Soinin kyydissä ratsastavat. Soini melko nuori,mutta voimat lopussa toisin kuin Väyrysellä,joka paraikaa kerää kannattajakortteja omalle oliko se 5 vai /:n tähden liikkeelle. Soinilta puuttuu Väyrysen energia eikä hänestä ole sinisten nostajaksi. Toisenlaiset ilot uiminen ja Sotsin reissu nyt menossa.Terho ja kumppanit,nyt pitää tulla toimeen omillaan. Täytyy sanoa,että hommasta ei tule mitään. Jättäkää Soini rauhaan ja nuoret miehet rakentakaa oma elämänne ilman Soinia. Hänestä ei ole teitä tukemaan.

    • keltaista-väriltään

      Jokuhan noilla sinisillä on tosiaan noussut - päähän!

      • kuseksi.kutsuttu

        Sehän on sitä häntä ihteään, elikkä ureaa !!!


    • petossiniset

      On ne ketkuja..

    • rakettimainennousu

      Aivan JÄRKYTTÄVÄ nousu, 0,3 promillea! Hyttysen kakka itämeressä!

    • hirveeharppaus

      aatelkaa, jos sinipiikojen kannatus ennen mittausta olisi ollut 80%, nyt se olisi 120%!

    • kenttä-toteaa

      Hesarin edellisessä mittauksessa sinisten kannatus oli 1,3, tässä uudessa gallupissa 1,2. Vain siniset populistit kehtaavat väittää tällaista kehitystä nousuksi?

    • edestälöytää

      Ostoluopiot tuhoon tuomittu..

    • KylpekääRiemussanne

      Kannatus on nyt lähellä huippuaan. Eikös se ollut joskus 1,3% ja nyt 1,2%.
      Ihan huippuaan siis hipoo tällä hetkellä.
      Turhaan on puolueen johto Siimoni Eloa ja Sampo Terhoa myöten huolissaan.
      Hyvin menee, nauttikaa!

    • erkkinen

      Siitä se lähtee. Nousu alkaa.

      • PuhumallaAlasJaUlos

        Älä usko. Sen vähän nousun Torvinen heti örveltää ja resuaa alas , korkojen kanssa !


      • älä_tyrki

        Niin se on, että se vähäinen nousu jota toiset rakentaa, tulee alas
        älyvapailla ulostuloilla.


    • kynnyskysymysse

      Onko äänestämisen edellytys abortin vastustus?

    • tuholais_mädättäjät

      Torvisen mukaan Siniset vaativat turpeen veron alennusta ! Tämä tarkoittaa että
      turpeenpolton päästöt saastuttavat ilmaston , ja turpeennosto tuhoaa luonnontilassa
      olevat lintu-, ja karpalosuot.

      Pysäyttäkää siniset….

    • Hahhhh

      Mielenkiintoista nähdä, minne Sinisen menneisyyden jäsenet lähtevät kun huomaavat että kannatusta ei heille tipu!

      • Näkökulmaa

        Pettikö Soini myös kanssa loikkarit sinisissä? Siinäpä pohdintaa. Muut loikkarit tuskin nauttivat tulevaisuudessa minkäänlaista luottamusta eivätkä saa nostettua sinisiä vakavasti otettaviksi sitten millään. Soini taasen tyytyväisenä nauttinut ministerin eduista ja läyhännyt abortista. Soini saattanee kuitenkin loikkauksesta huolimatta saada vielä saada jonkun suojatyöpaikan itselleen kun nykyiset puoluetoverit saavat jättää politiikan taakseen. Ainainen petturin leima otsassaan. Well done Timo..


      • Fiksulla voi olla "pako" suunnitelma valmiina ja verkostoa vaivihkaa rakennettuna. Aika näyttää.


      • Ylitsepääsemätön.fakta
        TM282 kirjoitti:

        Fiksulla voi olla "pako" suunnitelma valmiina ja verkostoa vaivihkaa rakennettuna. Aika näyttää.

        Totta kai on, mutta miten se liittyy Soiniin ja/tai Sinisiin ? On vaikea että noihin koskisi enää kukaan tikullakaan. Eihän noista ole missään mitään hyötyä.


      • He ovat rakennelleet pilvilinnoja ja itseään kehuneet kilpaa! Pudotus voi tulla näiden puheiden perusteella kovaa ja korkealta ja kaverit kaikkoavat viereltä!


      • Tarkoitan siis, että he jotka kuvittelivat loikanneensa tulevaisuuden puolueeseen ajatuksenaan vaikuttaa politiikassa tulevaisuudessakin, saattavat järkyttyä huomatessaan että, kaverit kaikkoavat viereltä kuka myymään kirjoja ja kuka mihinkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      429
      1771
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      818
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      38
      777
    4. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      29
      724
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      55
      711
    6. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      421
      656
    7. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      44
      645
    8. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      553
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      88
      547
    10. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      37
      541
    Aihe