Mikä olisi helpoin ja tarpeeksi tehkoas laji itsepuolstukseen, niin että tohtii liikkua kadulla. Mikä olisi myös helpoin oppia.
Hyvä itsepuolstuslaji
8
269
Vastaukset
- Wushin
Ei mikään laji, vaan itsepuolustuskurssi. Sen lisäksi osta 2 lupavapaata turvasumutinta, toinen harjoituskäyttöön, toinen taskuun mukaan kun liikut ulkona. Muista että sumuttimissa on se huono puoli, jos on vastatuuli. Googleta: Janne Ahonen itsepuolustuskoulutus, tiedustele siltä itsepuolustuskursseista ja osallistu siihen.
- pornojalmari
Practical pistooliammunta; iso käsiase toimii pelotteena ja oivana peniksenjatkeena jos on syntymässä jäänyt vajaaksi molemmista päistä. Siitä tkäukimaan kieliopin rakennetta ekasta lauseesta, mulkerot! Täysin virheetön ja kaunis lause.
- Hyvätneuvottarpeen
Käyt jonkin ip-lajin parissa vähän aikaa opettelemassa, että oppii reaktiot ja sitten jostain haluamastasi 1% mp-kerhosta käyt ostamassa käsiaseen ja pidät mutkaa aina kaupungilla mukana liikkuessasi, monella kovalla tappelijallakin snäkärijonossa valahtaa kuravelli punttii ja alkaa armon anelu, kun piippu osoittaa kohti.
- Tarpee
Hyväkään ip taito ei toimi jos paskoo housuun heti ku tilanne alkaa.. pääkoppa ku on kunnosa ja peloton asenne kohtuu hyvä pystypaini/nyrkkeilytaito..
- NaapurinJore
Helpointa on oppia myymään omaa toosaa, saa rahaa ja pysyy värkki kunnossa
- A-Team
Mun mielestä parhaiten pärjää, kun pysyy ite selvinpäin ja ottaa vastaan kaikkien änkyräjurrissa olevien idioottien painihaasteet, sen jälkeen, kun on ensin itse kävellyt olat vastakkain tai puristelut jonkun tyttökaverin takapuolta ohikulkiessaan jne.
Ja jos ei meinaa selvinpäinkään pärjätä, niin voi pyytää kaverit messiin ja jos siltikään ei pärjää, niin yleensä nuo känniset voittaa kuitenkin juoksukisassa. Tätä samaa tekniikkaa käyttävät mm. aseman ympäristön mamut. - shariamartialarts
Maahan kaulaa myöden hautaaminen ja kivittäminen. Tällä tavalla jotkut kulttuurit ja uskonnot puolustautuvat jos naiset hyökkäävät vaatimaan oikeuksiaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1442308
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1311578En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1521573- 631254
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1431251The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121144Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall226985- 156926
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57833Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20829