Leikkiä ollenkaan. Mennä mölötetään pihalla kita auki ja kädet haroo. Huuto hirvee!
Nykylapset ei osaa.
13
233
Vastaukset
- eijärkevääoleilua
Kiljukauloja rupee olee?
- KusipääKakarat
Kersat on riesoja,kuka enää niitä haluaa? Rajoittaa elämää liikaa.
- Lastenvaltakunta
Lasten täytyy saada huutaa ja mellastaa päiväaikana. Tämän tavan kun lapsille opettaa niin ne eivät huuda pitkin koko vuorokautta. Lasten täytyy saada olla lapsia koko sielultaan. Ei kasvateta lapsiaikuisia. Sanoohan raamattu että lasten on taivasten valtakunta.
- paljastuupienenä
Kiljukaula vain adh ja tuleva sossuelätti..
- Lapsenusko
Korjaus: lapsen uskoa tarvitaan uskottaessa kaikkeen hyvään siis koko sydämen uskoa. Lapsen uskoa jumalaan.
- juksaat
Kuka taaivaassa jaksaa kuunella kiljukaulujen huutoa..
- Jumalanpoeka
Jeesus pelastaa sinunkin kadotetun sielusi, rukoile Jeesusta päivittäin, mieluiten vähintään tunti päivässä ja Jumala tulee ja koputtaa sinun ovellesi, ottaen sinut syleilyysi.
- miljardejakerralla
Jumalanpoeka kirjoitti:
Jeesus pelastaa sinunkin kadotetun sielusi, rukoile Jeesusta päivittäin, mieluiten vähintään tunti päivässä ja Jumala tulee ja koputtaa sinun ovellesi, ottaen sinut syleilyysi.
Iso syli??
- Jokeskiajallatiedettiin
Jumala rakastaa hölmöjä. Sen takia niitä on niin paljon.
- syurempimöly
Mitä tummempi pigmentti?
- oikeitasireeniä
Somput ja muut salakuljetajien tuomat....
- KatsoVäri
Apinalaumasta lähtee mölyä.
Ah allah.. - eijäleikkiinenää
Kwikki energia hyönamaiseen koilotukseen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2154178Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692685Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932401- 472333
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321561Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5321350Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951316- 571300
- 751273
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251176