Poliisi ajaa pillit katolla

Liikkumatonpoliisi

Mihkähän polliisilla niin hoppu perjantaina, että pillit ja vilkkuvalot päällä ajoi Kenraalintien läpi kohti juokslahtea varmaan kahtasataa?

7

709

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voitavatonta

      Voi hyvänen aika sentään jos siellä joku töräytti porilaisten marssin sata lasissa

    • flopps

      Moottoripyörän perässä kaahailivat.

      • Mieenkestää

        Jännää


    • xxxxx-x

      Oho, oikein pillit päällä ja vilkkuvalot katolla. On siellä peräkylässä ollut jännät paikat...että oikein poliisiauto nähty. No nyt kyllä landepaukuilla juttua piisaa.

      • stoppillereillejahuumeil

        X-lle vaan tiedoksi, että loppukahinat nähtyäni kaverini kuvaamalta n.5 min videolta, voin kertoa ettei sellaista actionia ei ole vielä suomen polliisi-tv:ssä nähty. Rohkea suoritus ja raudoitus nuorelta mp-poliisilta. Poliisiautot tulivat pelipaikalle vasta 3-4 minuutin jälkeen (videon kellosta aika). Jot sellaista siellä landella sattui nyt taas kerran tapahtuu. Kaverini kertoman mukaan muuten on kuulemma ollut aika rauhallista, kun ei ole pedofiilipidätyksiä tapahtunut muutamaan vuoteen ja huume- ja pillerikauppa on niin arkipäiväistä, ettei siihen taideta viranomaisten puolesta uhrata paljonresursseja. Ylinopeudet ja rattijuopot ovat etusijalla. Ovat tärkeitä jahdattavia, varsinkin rattijuopot. Ei kaverini enkä minäkään tajua tätä saatanan touhotusta ja sakotusta jostain alle 20km/h ylinopeudesta nykyautoilla ja kohtuukuntoisilla teillä. Nekin resurssit, tai ainakin osa niistä, jotka suunnataan tähän p....kun nus,,,,,,n pienten ylinopeuksien valvontaan, kohdistettaisiin vakavasti näihin pillerikauppiaisiin. Ei hyvältä näytä tulevaisuus Jämsänkään seudulla, kai se vaan alkaa olla valtakunnan tapa. Mitä isot edellä, sitä pienet perässä. Ero on ainakin siinä, että isot tietävät riskinsä ja mitä siitä voi seurata. Mutta pienet eivät ole edes fyysisesti, saatikka psyykkisesti päässeet sille tasolle, että osaisivat arvioida virheidensä seuraukset omaan elämään ja tulevaisuuteen. Että repikää siitä, sanoi kaverini lopuksi.


      • rndm99

        Olisikin vaan pillerikauppaa, piriä ja subua tuntuvat nuoret "aikuiset" vetävän ja huolella. Jännä juttu, että poliisi ei tee asialle mitään.. Tasan tarkkaan ovat tietoisia, ketkä noita paskoja myy/jakelee. Olisko se sitten siinä, että sitä näyttöäkin pitäis olla, ja siihen päälle vielä kun leikataan resursseja ni vois sanoo jo, että "me ollaan hävitty tää peli". Surullista, mutta totta. Toki tämä on vain minun mielipide.


    • ykskakskolme

      Loppukohtaus tapahtui sitten Konilannotkontien päässä, kun tie loppui kaahaajalta kesken

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      85
      2679
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      44
      2253
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      39
      1093
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      35
      948
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      153
      809
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      680
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      7
      625
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      545
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      531
    10. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      36
      527
    Aihe