Olipa kiva Pertun päivät/ypäjän yö. Kivasti järjestetty ohjelmaa, jokaiselle jotakin, vauvasta vaariin. Kiitos kaikille järjestäjille.
Pertun päivät
4
240
Vastaukset
- ypäjäläinen
Joo oli kyllä tosi kivat järjestelyt. Huppuesiintyjä Eino Grön tietenkin veti eniten porukkaa puoleensa, mutta myöhemmin esiintynyt nuorten bändi oli myös todella hyvä. Kivasti oli kaikkia kojuja ja makkaramyyntipisteitä. Tämähän oli huippuilta kebabille ja Karrinpuomille, terassit näytti olevan täynnä koko ehtoon. Perttu ja Kerttu palkinnotkin menivät oikeisiin osoitteisiin. Kiitos myöskin minunkin puolesta kaikille järjestäjille. Tapahtuma minusta 5/5. Hyvä Ypäjä.
- Maikkku
Kyllä oli hyvät Pertun päivät, Kiitos kirjaston "tytöt" järjestelyistä ja hyvästä tiedottamisesta.
- Huipua
Ja hyväntuuliset ihmiset! Huippua! Kiitos kaikille!
- peukaloinen2
totisesti, peukkua ylös!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678