Hyvät vanhemmat. Olkaa varuillaan, jos lapsenne joutuvat sijaishuoltoon. Viranomaisten uusin villitys on VÄLIAIKAINEN TOIMINTAKIELTO väkivaltaisille sijaisvanhemmille. Sijaisvanhemmalta ja sijaisperheeltä on saatettu ottaa sijoitetut lapset pois pitkäaikaisen henkisen ja fyysisen väkivallan vuoksi.
Kuitenkin AVI saattaa antaa näille väkivaltaisille tehtävään sopimattomille henkilöille pikku muutaman vuoden VÄLIAIKAISEN TOIMINTAKIELLON.
Varsinkin, jos sijaisperheellä on paljon verkostoja lakimiesten, kansanedustajien, sotejohtajien ja näiden alaisten, paikallispoliitikkojen,. lastensuojelujärjestöjen toimijoiden yms. parissa, voivat he huoletta juoksuttaa lapsia paljain jaloin lumella, ajaa metsään talvella nukkumaan. heille seuraa väkivallasta korkeintaan VÄLIAIKAINEN TOIMINTAKIELTO (jokunen pikkuvuosi). Sen jälkeen YLIMYKSET saavat viranomaisten suojeluksessa jatkaa tyrannimaista toimintaa. MINÄM MÄÄRÄÄN! Ota halko kouraas ja kierrä! Ota tuo ruma hame pois! (Lapsi saanut äidiltään).
Väliaikainen toimintakielto!
sikamaistatouhua
0
218
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322259Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749466Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297450Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796301SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1815924Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344946HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084600Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm984350Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo842022Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771310