Allahin lähettiläs (rauha hänelle) sanoi:
"Oi, ihmiset! Totisesti, Herranne on yksi ja isänne on yksi. Totisesti, arabi ei ole ei-arabia parempi, eikä ei-arabi arabia parempi, eikä valkoinen mustaa parempi, eikä musta valkoista parempi muuten kuin hurskauden kautta."
"Oi, ihmiset! Totisesti, Herranne on yksi ja isänne on yksi. Totisesti, arabi ei ole ei-arabia parempi, eikä ei-arabi arabia parempi, eikä valkoinen mustaa parempi, eikä musta valkoista parempi muuten kuin hurskauden kautta."
Vastaukset 14
Vanhimmat
Entisenä muslimina voin todeta, että Koraani on aivan yhtä pahaa sontaa kuin Raamattukin. Vai että Allah rakastaa kaikkia? Allah saattaa sanoa, että arabi ei ole ei-arabia parempi, mutta se sama Allah käskee välttelemään ei-muslimeja, haukkuu juutalaisia ja käskee tappamaan homoja. Islamissa ero tehdään uskonnon ja maailmankatsomuksen perusteella, mikä on aivan yhtä sairasta rasismia kuin etninen rotusorto. Get your shit together.
Haluan että näytätte sen kohdan Koraanissa jossa sanotaan että Allah rakastaa kaikkia ihmisiä.
(vihje: sellaista ei löydy)
Jumala rakastaa totisesti Hänen puoleensa kääntyneitä
- Koraani 2:222
Tuon kohdan mukaan Jumala (Allah) rakastaa vain niitä, jotka kääntyvät hänen puoleensa.
Ei ole sama asia kuin että Jumala rakastaisi kaikkia. Koraanin Allah ei ole Rakkaus koska on paljon ihmisiä joita hän ei rakasta.
Mutta vaikka islam on hyvä uskonto ja kristinusko pyrkii täydellisyyteen niin tosiasiassa ei ole osoittaa mitään vaihtoehtoa. Tuo että viisaudella omien aivojen ja tietoisuudella sen kylmän logiikan laskukyvyllä osoitetaan heikkoutta islamissa ei voi edes Carl Jungin mukaan täysin voittaa alintajuntaa.
Ne jotka pelaavat tietoisuudella eivät mielestäni ymmärrä kaikkea oikein. Jumala on luonut tietoisuudenkin eikä islamin rasismi perustu kuin Sharia lakiin ja väärän Jumalan palvonnan vihaamiseen. Länsimaissa ei tunneta Sharia lakia lainkaan eikä tiedetä sen päämääriä.
Islam jaottelee ihmiset kahteen ryhmään: Luotettavat ja epäluetettavat. Se ei paljoa puhu mistään homoudesta, vaan SYNTI ON SINETÖITY JA ARMAHTAVAISUUS ON JALOUTTA.
Vain Raamatun Jumala rakastaa ihmistä. Hän lähetti ainoan poikansa Jeesuksen sovittamaan ihmisten synnit. Raamatun Jumala on rakkaus. Vain Jeesus pelastaa ikuiselta kadotukselta. Koraanin allah ei tarjoa kuin kadotuksen.
Lainattu hadith on peräisin 1980-luvulta kerrotaan Ilmari Hiidenlehdon kirjassa Profeetta Muhammedin haamu. Ei ihme että viestistä puuttuu hadihtin numero. Keksitty juttu!
Huoh kun tuo on Allahin lähettilään (saws) ns. viimeinen saarna, puhe, joka tunnetaan tolla nimellä. Se ei ole hadith.
Ei kenenkään tarvitse tykätä islamista, me ei vaadita sitä, eikä tarvita sitä, mutta ei tarvitse nolata itseä.
Ei me kukaan luulla, että se on hadith...
Hadith on tietoa, joka on kerätty tiettyihin kirjoihin, Bukhari, Muslim... ns. viimeinen puhe ei ole noissa.
Kyllä me ihan hyvin tiedetään itse, mikä on hadith ja mikä ei. Se on vaan huvittavaa tulla pätemään asiasta, josta ei tiedä mitään.
Sen takia vaaleaihoiset ovat pääsääntöisesti kristittyjä.
Saahan sitä puhua mitä haluaa, sotivat kuitenkin keskenään.
Tunkeutujilla on kyllä ällistyttävät eriaatteen joita tietenkin oikeutetusti käyttävät ja surutta oikeuksinaan, siksi puolustajan pitääkin tajuta näitten järenjuoksu
NÄITTEN TORPAUS ON MAILMAN VIISAUTTA
Etuoikeutetujen kansa pitää ain pitää varovaisuus mielis - arvaamatomien
- ja näiten tekoset voivat olla mitä vain normaalistikin
Elikkä allun pesti on tätä, siis aivan käsittämätöntä oikeutta
- ja vielä kuniaa näille luoden