Onko muillekin käynyt niin, että vaikka ihastuisi niin ihastus ei enää kestä muutamaa päivää pidempään. Eli kun vuosien saatossa yksikään ihastukseni kohde ei ole tehnyt aloitetta ja jos itse olen tehnyt ei toista ole kiinnostanut. Nykyään en jaksa enää olla ihastunut kauaa kun ei kuitenkaan onnistu mikään. Ennen saatoin olla parikin vuotta ihastunut vaikka ei juuri paljoa edes juteltu tms. . Muiden kokemuksia.
En jaksa enää ihastua
Outolintu32
7559
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mmm olin nuorempana ihastunut tiettyyn henkilöön 3 vuotta mutta ei siitä mitään tullut..sen jälkeen todennu että on turha ihastua 😅
Nyt kiinnostunu tällä hetkellä mutta enpä uskalla osoittaa ihastumista. 🤔 senkin takia että voipi olla ykspuolista.. 😰
On käynyt noinkin ja itse ajattelen niin että minulle riittää pelkkä ihastuminen eli minulla ei ole pakollista tarvetta aloittaa suhdetta kenenkään kanssa. Yksi kauan kestänyt suhde riittää. Kun on tottunut olemaan vuosia yksin, ei enää jaksa ruveta sopetumaan parisuhteeseen ja sen vaatimiin muutoksiin.
Vaikka pitäisikin pelkkänä ihastuksena myöhemmin huomaa että toisin kävi😀
Eihän sitä tarvi kiirehtiä mihinkään kunhan ottaa aikansa.
🤔 5 vuotta itsellä menossa yksin oloa ja siinä vaiheessa tulee pohdittua omaa elämää. En valita yksinäisyydestä on tottunut siihen.
Voisiko sinkkuutesi johtua siitä, että näytät paikalliselta avohoitopotilaalta. Sen takia sinua on todella vaikea kenenkään lähestyä.
Juu juu totta kai 😁
Niinhän se todennäköisesti on yksipuolista. Parempi sinun vain unohtaa.
Paremminkin käynyt niin että jos joku hiemankin antaa vihjettä että olisi kiinnostunut, torpedoin koko ajatuksen heti ja siihen se sitten jää.
Eli varmaankin en anna itselle edes mahdollisuutta ihastua.