Vaan että oliko sulla koskaan tunteita mua kohtaan vai olinko ihan yksin omieni kanssa? Mä haluisin niin nähdä sut taas, ja ottaa sut mun hellään halaukseen.
M ----> N. Oikea tunnistaa kyllä
M ----> N. Oikea tunnistaa kyllä
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mikä tässä oli se tunniste?
Et siis ole kaivattuni kun et tunnistanut...
Näkemässä kaivattuasi? ☺️
Olisimpa, mut hän tuskin haluaa minua elämäänsä 😞
Uskotko että jos ihastut johonkuhun, niin ihastutko vahingossa vai oliko niin tarkoitettu tapahtua?
Ihmisen tarkoitus löytää tarkoitettu ihminen tarkoituksella, koska niin kuului tapahtua.
Kuinka moni pysyi kärryllä?
Uskon että niin oli tarkoitus tapahtua kun en mä ihastu vahingossa. 😛
Entäpä julkkis ihastukset niitähän vois sanoo vahinko "ihastumiseksi" koska nehän nyt on selvästi toiveunia joita ei voi koskaan saavuttaa. Mut mäkin kyllä uskon jollain tapaa et munkin oli tarkoitus ihastua juuri häneen, koska muutin seudulle töiden perässä.
Et varmaankaan ole hän mutta vastaan kuitenkin....Kyllä,tunteita oli paljonkin ja vei suhteellisen pitkään hyväksyä ettet vastaa niihin kun rakastat elämääsi niin kuin se on ja hyvä näin.En halua miestä puoliksi vaan kumppaniksi,asia mulle ok =)Jos sulla silmät päässä niin tajuat varmaan ettet ollut mitenkään ainut vaihtoehtoni,ei siis tarvetta roikkua. Pari kertaa töppäsin ottamalla suhun yhteyttä joka varmasti nosti itsetuntoasi aika lailla mutta menneitä eikä siitä sen enempää.Sun puolesta voisin todeta että katseet harvemmin valehtelee eli näin kyllä sun läpi mutta toki voit elää valheessa jos se palvelee jotenkin tarpeitasi/tuo sen onnen...Mä jatkan elämääni rohkealla asenteella,en pelkää särkymistä vaikka sydämeni avaisinkin.
Sivusta kommentoin, voi mennä pieleen kun en tiedä tilannetta: jos tunteita on paljon niin ei silloin oo muita vaihtoehtoja, mutta tääkin tietty oletuksella, että tunteet on molemminpuolisia. Mutta jos toisella on tunteita paljon niin kyllä varmasti alkaa epäileen, jos toisella on hällä väliä asenne.
Ei kuulosta multa, kaivattuni pitäis tunnistaa nimimerkistä.
Lisäys: mäkin haluaisin ihan täyden kumppanin, en mitään väliaikaista.
Ei sillä enää väliä,parin vuoden takainen kohtaaminen ym koukeroita matkassa.En mä toisen halua en mutta olisin ollut valmis katsomaan miten käy ajan kanssa kun kemiat oli valtavat(jäin siihen energiaan varmaan vuodeksi)Harvoin näin voimakas tunne on yksipuolista,näin kyllä silmistä.Siinä tilanteessa oli kaksi aikuista joiden sydämet osui yhteen ja aika pysähtyi....Sääli että tässä elämässä toinen kieltää itseltään näin voimakkaan tunteen eikä uskalla luottaa siihen että elämä kantaa.Toki päästän pois kerran niin pelkää tunteitaan mutta harvassa on nämä kohtaamiset jos kokee koskaan.