Kimi Räikkönen on palkkansa ansainnut. Miehellä on satojamiljoonia euroja. Sveitsissä autourheilijalle veroprosentti on pyöreä nolla. Suomalaiset johtajat eivät ole palkkaansa ansainneet rehellisesti ilman riistoja.
Näin asiat ovat
3
245
Vastaukset
- hanskattiskiinnyte
Kunpa olisi fiksu mies ja lopettaisi nyt kun on nimeä ja rahaa, ja ennenkaikkea terve.
Yksi onnettomuus radalla ja kaikki on ohi. Jokainen kisa on riski. - lopetaajoissa
Joo kannattaisi jo lopettaa. Ollut kerran jo 17v ajan huippukuski. Veri kuitenkin vetää. Se on vaan se ajamisen ilo ja tietysti, kun mammonaa tulee koko ajan lisää, vaikkei sitä tarvitse enempää, koska sitä jo nyt satoja miljoonia euroja! Kai siihen jää koukkuun jotenkin, kun rahaa tulee jne.
- Kimmiikimmii
Ihan tälläi yleisesti, niin voi olla aika vaikee lopettaa tollasta uraa ja varsinkin kun on suht nuori. Mutta viisasta se olis. Varmaan löytyis muutakin hommaa ajankuluks ja raha varmaan riittäs.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3862930SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662314Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781979Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1021686- 1401562
- 691179
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li12982Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön265981- 40854