Oletteko ottaneet

kaipauksenne kohteeseen odottamattomasti yhteyttä palstalla käytyjen keskustelujen nojalla yhteystiedot selvittäen?
20744
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

En.

Äänestä

En ole, kerran olen sitä tiedustellut täältä että kannattaako.
Palaute oli, ettei naiset oikein tykkää kun ihan yht'äkkiä ottaa yhteyttä kun on jostain yhteystiedot kaivanut. Joten jäi tekemättä.
Hän tosin voi ottaa, en pistä pahaksi ;)

Äänestä

Sinä se jaksat jauhaa samaa sontaa vuosikausia.kostahan taas kun tulee sopiva hetki..

Äänestä
  • En ymmärrä mikä tässä liittyy kostamiseen. Onko kysymys mielestäsi jotenkin negatiivissävytteinen. Aina kun olen pohtinut tätä asiaa saan jotain hyökkäyksiä täällä. Yritän vain tietää tapahtuuko tätä jotta tietäisin miten kuuluu ajatella ja käydä tätä keskustelua täällä. Käsittämätöntä että tälläinenkin asia täytyy kääntää negatiiviseks.

    Äänestä

Alunperin en, myöhemmin kyllä.

m>n

Äänestä

🤔 jaa-a.. Voisi kai sanoa että harva tuntee mut ja "tuskinpa" on tultua vahingossa otettua täällä yhteys häneen.
Ei ole tietoa palstaileeko hän mutta epäilenpä ettei 😀

Äänestä

Juu mutta hän ei ole mulle ihan outo muttei tuttukaan:)

Äänestä

No en tällä palstalla.

Äänestä

Olen ottanut, mutten palstan perusteella. Tai no, saattoi siinä palstallakin olla hieman osuutta. Mutta se on ollutta ja mennyttä, uudet tuulet jne.

Äänestä

Ei ole tarvetta ottaa yhteyttä keneenkään, enkä odota että kukaan ottaa yhteyttä minuun.

Äänestä

Tein vähän hölmösti kun otin muutamaan samannimiseen mutta en kuitenkaan kaikkiin joten vaikea sanoa menikö edes oikealle mikään. Jälkeenpäin netissä oli viitteitä että olisi mennyt naimisiin eikä edes sama nimi välttämätti enää. Varattuihin ei ainakaan yhteyttä oteta.

Äänestä
  • Varattuun saa mun mielestä ottaa yhteyttä pitäisikö olla väärän ihmisen kanssa loppu elämä.

    Äänestä

  • Joo mutta kyllä sen varatun kuuluu ottaa yhteyttä ja varsinkin jos on onneton.

    Äänestä

  • Minun tapauksessa kumpikin on varattu.

    Äänestä

  • Sydämmessävain kirjoitti:

    Minun tapauksessa kumpikin on varattu.

    Elikkäs heti sitten yhteyttä ottamaan.

    Äänestä

  • Ota sinä minuun jos hän olet.

    Äänestä

  • Voisit laittaa jonkin tunnisteen :)

    Äänestä

  • Minä olen laittanut jo monta hmmp
    Kerroppa sinä ketä kaipaat.

    Äänestä

  • Taisi mennä nukkumaan yhteyttä ei ainakaan ole ottanut.

    Äänestä

En kaipaile tuntemattomia täällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuntemattomaan kirjoitti:

kaipauksenne kohteeseen odottamattomasti yhteyttä palstalla käytyjen keskustelujen nojalla yhteystiedot selvittäen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu