Rikolliset kokoomuslaiset taas yksi tapaus

https://www.iltalehti.fi/politiikka/201808292201167549_pi.shtml

Kokoomuksen ex-piirijohtajalle syyte törkeästä kavalluksesta

Ja kokoomus yritti lakaista tapauksen maton alle. Eli kokoomukselle rikollisuus on ok?
Näitä rikostaustaisia kokoomuslaisia tuntuu olevan melkoisesti. Silti kansalaiset vaan näille antaa äänensä en tajua?
2164
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nyt pittää kiittää Iltalehteä,että julkaisi uutisen . On mukava lukea muidenkin puolueiden ja varsinkin kokoomuslaisten rikoksista .Eivät olekkaan ,niin täydellisiä ,kuin antavat ymmärtää .

Äänestä

Hakkaraista lyödään kuin vierasta sikaa mutta kokoomuksen räikeää rikollista suojellaan. HYI helevetti miten mätää sakkia kokoomuslaiset ovat.

Orpokin aloitti uransa paskapuolueensa puheenjohtajana natsitervehdyksellä! Valtamedia oli hiljaa. Nyt natseilta tukitaan turvat turun käräjillä ja Hovioikeudessa. Orpo per***e saa jatkaa köyhän kansan riistämistä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SHITLOAD kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/politiikka/201808292201167549_pi.shtml

Kokoomuksen ex-piirijohtajalle syyte törkeästä kavalluksesta

Ja kokoomus yritti lakaista tapauksen maton alle. Eli kokoomukselle rikollisuus on ok?
Näitä rikostaustaisia kokoomuslaisia tuntuu olevan melkoisesti. Silti kansalaiset vaan näille antaa äänensä en tajua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu