2005 Corollaan vaihdettiin uudet jarrupalat. käsijarrukengät ja levyt myös. Nyt ongelmana on kuiteski semmone että käsijarru ei pidä kunnolla vaikka käsijarrun säädöissä ei ole vikaa. yks kaveri neuvoi että kannattaa ajaa muutama sata metri käsijarru päällä jotta uudet kengät hioutuisivat kunnolla. kokeilin ajaa pikkusenmatkaa käsijarru päällä mutta ei tuntunut paljoa pitoa tulevan lissää.
Uudet jarrukengät ei pidä
12
1791
Vastaukset
- Saab
Tyypillinen virhe vaihtaa jarrukengät, kun olisi pitänyt vaihtaa jarrusaappaat.
- Hittaastiliikkuu
Ei nyt voi vaatia liikaa vuoden 2005 corollalta. Jos ei ihan tarkalleen pysähdy niin ei se toisaalta paljoa liukumaan.
- säästötMielessäkö
Oliko pärnäsen tarvike osat vai asentajan rasvanäppi joka pilasi rasvalla palat?
- ei.ihme
Vaihtoivat siihen vahingossa tanssikengät.
- Toitsuu
Jallukengä (orginal) vaihetaan vain rummutus malliin ja levyjen kera tulee aina palaset ja uudet satulat tietysti.
- evp
2005 Corolla farmariini vaihdettiin jarrupaloja kolmasti ja kahdesti myös levyt. Onnettomat jarrut. Vaativat jatkuvaa mäntien puhdistamista ja kovia jarrutuksia, jotta toimivat. Vaihda auto, jarrukorjaukset eivät kannata kun Corollan jarrut oireilevat. Kuntoon ei niitä enää saada.
- Anonyymi
väärät jarrukengät,katso kun vedät kahvasta ,linkku ottaa kiinni keskiöön ennen kuin alkaa kunnolla pitämään. ainut lääke rälläkällä linkusta vähän pois, niin rupeaa toimimaan,
- Anonyymi
Eiköhän tuo 2005 Tojo ole jo paalattu
- Anonyymi
Mistä tilata tokico jarrusatulat edukkaimmin laadusta tinkimättä ? tuohan 2005 on vasta sisäänajettu .
- Anonyymi
Orginal Genuine parts only!🧑🔧
- Anonyymi
No eihän jarrukenkä pidä kun se kaataa sinut! Osta kesäkenkä vaikka lenkkikenkä niin a vot. Ja talveksi icebug-nastakengät.
- Anonyymi
Liian kaukana kengät rummusta ei automaattisesti säätäydy välttämättä jos ei riittävän herkät jarrukenkien välissä olevat säätö jutut. Myös palat voi jäädä liian etäs levyistä. Liike on aika pieni paloille tai jarrukengille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2142829
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1262702En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.781773Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2371332Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va631308- 471098
- 991011
- 108861
- 46833
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6833