Juoruilu ja selän takana puhuminen on suuri synti, jota on periaatteessa hyvin helppo välttää, mutta johon ihmiset, niin miehet kuin naiset, syyllistyvät valitettavan usein. Muslimin tulee pitää kiinni Allahin lähettilään (rauha hänelle) neuvosta puhua hyvää tai pysyä vaiti.
Ellei Jumalan laupeus ja Hänen armonsa olisi tukenanne tässä maailmassa ja tulevassa, niin totisesti suuri onnettomuus olisi teitä kohdannut juorupuheen tähden, johon sotkeuduitte
(Koraani 24:14)
Jumala ei rakasta sitä, että ihmisistä levitetään pahoja huhuja, paitsi milloin joku on kärsinyt vääryyttä; niin, Jumala on kuuleva, tietävä.
(Koraani 4:148)
Juoruilemisen synti
5
300
Vastaukset
- Anonyymi
On vaikea ymmärtää, miten suuri synti juoruileminen onkaan... mutta niin vain on Allah sen ankarasti tuominnut. Monta on perimätietoakin aiheesta...
- Anonyymi
Tämä on tärkeä asia, jonka vakavuutta ei ymmärretä.... Koraanissa myös verrataan selän takana juoruilua, että se on kuin söisit kuolleen uskonveljesi lihaa.
- Anonyymi
Authu billah, Jumala varjelkoon meitä eksymästä ja sortumasta sellaiseen syntiin
- Anonyymi
Kaikki epätavalinen on teille normaalia ja silti pyritten vääräuskoisten maata omimaan, on teillä kumma aatosmailma oikeallisuuksista, kuis se muuten näin on
- Anonyymi
Allahu akbar Jumala antoi meille sunna miten elää ja olla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322259Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749466Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297460Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806305SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825930Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344946HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084600Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1004359Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo852026Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771320