Koska mennään syömään?

Sunhan piti viedä minut sushia syömään?
12207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hyi, en halua vatsatautia.

Äänestä
  • Niistä mitään vatsatautia saa :D

    Äänestä

Hyi yök! Etikka-riisiä, raakaa kalaa käärittynä merilevään.


Ei tykkää. Miten joku saa alas kurkusta jonkun eläimen raakaa lihaa taikka etikalla maustettua ruokaa?

Etikka on tuhdin hajuista eikä mitään kauhean hyvän makuistakaan

Taidan olla vähän rajoittunut makumieltymyksiltäni vaikka olen kuvitellut että lähes kaikkea syön!

Paitsi maksaa! Ja verta... ja raakaa lihaa

Äänestä
  • Et selvästikään ole koskaan maistanut :D. Et ole edes selvittänyt millaisia vaihtoehtoja löytyy. Ei sillä ole mitään etikan kanssa tekemistä.

    Käy edes katsomassa ruokalistaa ennen kuin tyrmäät!
    Herkullisia ovat ja terveellisiä.

    Äänestä

  • oletkounohtanut kirjoitti:

    Et selvästikään ole koskaan maistanut :D. Et ole edes selvittänyt millaisia vaihtoehtoja löytyy. Ei sillä ole mitään etikan kanssa tekemistä.

    Käy edes katsomassa ruokalistaa ennen kuin tyrmäät!
    Herkullisia ovat ja terveellisiä.

    En tykkää edes graavilohesta. Minusta se on yököttävää


    Kypsää kalaa voin syödä. Etikan sijaan jotain muuta maustetta.

    Merilevää koulussa tuli maistettua kun oli Japanilaisen keittiön kurssi menossa ja opettajaksi tuli japanilaisen ravintolan kokki vierailijaksi. En muista miltä maistui.

    Kampasimpukat oli hyviä vaikka ajattelin etten varmaan tykkää.

    Sinisimpukat tais olla toinen simpukkalaji ja ne oli pahoja

    En mä kotona kyllä söis. Turhaa hienostelua. Kyllä ehta suomisafka perunamuusein mennen ja tullen voittaa merilevät !

    Jos olis fafla missä tarjotaan vaikka jotain pihviä taikka leikkeitä sekä peruna jossain muodossa kastikkeiden kerä niin semmoinen on paljon parempaa

    Äänestä

  • oletkounohtanut kirjoitti:

    Et selvästikään ole koskaan maistanut :D. Et ole edes selvittänyt millaisia vaihtoehtoja löytyy. Ei sillä ole mitään etikan kanssa tekemistä.

    Käy edes katsomassa ruokalistaa ennen kuin tyrmäät!
    Herkullisia ovat ja terveellisiä.

    Lihafondue ja suklaafondue on hyviä. Suosittelen.

    Hyviä. Erilaisia mutta silti tutumpia makuja suomalaiseen suuhun

    Äänestä

Ei kiitos sushille. En ole syönyt enkä koskaan syö raakaa kalaa.

Äänestä

Olen unohtanut kaiken mitä sanoin tai tein mutta sinut kyllä muistan ;) Tai no, en nyt ihan kaikkea kuitenkaan.

Äänestä

Nyt oot ihan väärässä ihmisessa

Äänestä

tuoreravinto on sitä terveellisintä. Siis jos sinä tarjoat. ;)

Äänestä

syö ite vaan :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oletkounohtanut kirjoitti:

Sunhan piti viedä minut sushia syömään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu