Hallituksen jakojäännös ! versio 2

Hallituspuolueet saavat jakaa 50 miljoonaa jaettuna kolmeen ilman toistensa kritiikkiä haluamiinsa kohteisiin . ILMAISTA JAKOJÄÄNNÖSTÄ ei ole , Tämäkin JAKOJÄÄNNÖS on toisilta verotettu esim. kiinteistöverona. Tämä on törkeää omanedunajantaa ja vaali nuoleskelua . Energiaverotusta korotetaan moottoripolttoöljyn ja lämmitysöljyn osalta . Tämäkin korotus olisi turha ilman jäkojäännöksen jakoa . Eli ainakin öljynkäyttäjät maksavat hallituksen vaalipropagandaa , plus muut veronkorotuskohteet . Tasaverojakin olisi voinut laskea 50 miljoonalla ilman Jakojäänöstuhlausta . Veneveron tuotto laskettiin 30 miljoonaan euroon . Nyt Sipilä tuhlaa heittämällä 50 miljoonaa ilman mitään kontrollia ! VOI VITTU , MITÄ RIKOLLISIA !

1

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ensimmäinen versio sensuroitiin ! Miksi kaikki Faktapohjaisetkin kriittiset kirjoitukseni hallitusta kohtaan sensuroidaan ? Onko Sipilällä jokin sensuurisopimus toimituksen kanssa , että kaikki faktapohjaiset kriitiset kirjoitukset poistetaan . Tämähän on kepun tapa . Lakaistaan kaikki kriittiset faktat maton alle , ettei olisi vaikutusta kannatuslukuihin .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      84
      1642
    2. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      88
      888
    3. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      8
      842
    4. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      54
      842
    5. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      839
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      58
      783
    7. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      189
      759
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      80
      715
    9. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      41
      710
    10. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      172
      700
    Aihe