Minua ei huolittu armeijaa. Kutsunta tilaisuudessa laitoi takkasytyttimen takapuoleeni ja painoin liekin tulemaan. Peräaukkooni tuli palovamma. Jouduin sairalaa. Katsottiin myös, että pääni on pöpi.
Nyt vaan opiskelemaan rauhassa.
Tässä kuva sytyttimestä: https://www.puuilo.fi/Takkasytkaeri
Tein kutsunnoissa tempun.
11
795
Vastaukset
- AikaRajua
Mäkin näin kun yks sälli poltti esinahan röökillä veskissä ja sai E paprut sen jälkeen...
- homoluutnantti
Älä viitsi, olet juuri sellainen nöyrä poika, joka laitetaan varmasti armeijaan, sielä sinun on pakko tottua siihen, että peräukkoon tungetaan milloin mitäkin, kapiaiset mittaa kuumeen peräaukosta ja sitä voi tapahtua useinkin, jos olet riittävän kaunis ja kiihottava poika.
- MuistojaMikkelistä
Ainakin minun aikanani armeijan lääkäri (lääkintäluutnantti) pani lääkintämiehet mittaamaan toisilta varusmiehiltä lämmöt niiden peräaukosta, ja kuolasi itse sitten siinä vieressä.
- na5
Aloittaja on ilmiselvästi Historia.julki - hemmo
Histuuriaa myös nikkinään? - Reissunheittänyt.83
Armeijaan ei ole mikään pakko mennä. En minäkään haluaisi tätä nykyistä PaskaValtiota puolustaa.
- vrrauta
Pelkkää Puuilon mainosta. Mainostaminen on täällä kielletty.
Ovat jotain lahkolaisryhmää. - Voisitäsurkeutta
Temput?Paskansit sitten housuihisi kuten kotonasikin pois lukien ettei äitisi ollut pesemässä niitä.
Luulen, että langan aloittaneen ei tarvi vielä moneen vuoteen kantaa huolta kutsunnoista. Taitaa mopo, traktori ja n*nkkaaminen olla kölvillä se TOP-3. ;-)
- Anonyymi
Synnynnäisiä taipumuksia tykkimieheksi.
Ehdottomasti jatkoon! - Anonyymi
Olette teoistanne päätelleen hieno herrasmies. Onnittelut!
- Anonyymi
Marskin jalanjäljissä vain menevät kaikki armeijan pakoputkensorkkijat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447616
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/613870Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka583780Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu583647- 963486
- 543097
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod442888Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302514IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2042041- 491607