Islamin parhaat puolet

Kristitty

Luin lehdestä tänään et Malesiassa kaksi lesboa oli Shariatuomioistuimessa tuomittu ruoskittavaksi. Olivat porsastelleet autossa ja jääneet siitä kiinni.
Tuntui nautinnolliselta lukea seuraamuksista. Tuli vahva tunne siitä, että olisipa asiat meilläkin yhtä hyvin. Mutta ei. Jostain syystä täällä pitää hyväksyä monet ihan selvästi sairaat asiat ja vieläpä ylpeillä niillä. Ei ihme, että suomalaisten älykkyys on ollut selvässä laskusuunnassa. Mihin tässä vielä joudutaan?

8

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tarpeeseensahan

      Jospa ne ihan tarkoituksella...

    • Kyllä, lasten oikeudet ovat jääneet homojen oikeuksien varjoon adoptioasioissakin. Mohammadin oppien mukaan taas vääräuskoisilla ei ole ihmisarvoa muuta kuin orjina.

      • Fanaatikkoko

        Mitä on vääräuskoituus? Eikös jokaista uskovaista ja vähennän uskovaista pitäisi kohdella samalla tavalla, ihminen on ihminen uskoo sitten mihin tahansa. Saman väristä verta meissä virtaa kaikissa. Uskonto on mitä on, niiden varjolla soditaan, tapetaan, aiheutetaan miljoonille nälänhätää, pakolaisuutta, köyhyyttä ym ym.. lista on pitkä. Viha ja uskonto kulkevat rinnakkain, ja maailma kärsii.


      • Fanaatikkoko kirjoitti:

        Mitä on vääräuskoituus? Eikös jokaista uskovaista ja vähennän uskovaista pitäisi kohdella samalla tavalla, ihminen on ihminen uskoo sitten mihin tahansa. Saman väristä verta meissä virtaa kaikissa. Uskonto on mitä on, niiden varjolla soditaan, tapetaan, aiheutetaan miljoonille nälänhätää, pakolaisuutta, köyhyyttä ym ym.. lista on pitkä. Viha ja uskonto kulkevat rinnakkain, ja maailma kärsii.

        Kyllä, Islamin oppien mukaan vääräuskoisuus on mm. sitä, että ei arvosta eikä tunnusta Mohammadia profeettana, koska tämä on kiduttanut, raiskauttanut, orjuuttanut ja ryöstäyttänyt tuhansittain ihmisiä - juuri näitä vääräuskoisia siis.


    • Ihankooikeapyhimys

      Miten kristitty voi omata tuollaiset mielipiteet? Mitä sinulle kuuluu muiden ihmisten elämä? Ei pitäisi häiritä ketään miten toinen elämäänsä elää. Tuollainen tekopyhyys, suvaitsemattomuus, paheksunta, ei pitäisi kuulua kristityn elämän arvoihin. Elikkä olet fanaatikko uskosi kanssa. Olen minäkin raamattua lukenut, siellä ei tuollaisiin ajatuksiin ihmisiä opeteta. Tiedoksi sinulle, homous ja lesbous ei ole mikään sairaus!! Sinä olet sairas ajatusmaailmassasi, mutta lääkitystä ei ole siihenkään olemassa. Mikä mahtaa sinun älykkyys osamäärä olla? Loistaako sädekehä pääsi päällä? Huomena on Pyhäinpäivä, mene kirkkoon ja pyydä anteeksiantoa ajatuksillesi. Olen ihan normi neljän lapsen isä..käynny armeijan ja kuulun kirkkoon, että ei tarvi ruveta arvuuttelemaan minun suuntautumisia, elän tätä päivää ja opetan lapsenikin suvaitsemaan ihmiset sellaisina kun ovat.

    • Jihudisti

      Islamin parhaat puolet!! Niin mitä ne ovat? ota koraani kouraan ja tartu aseisiin, siinä sinulle islamia.

    • Kyllä muiden elämä kuuluu läheisille, jos nämä muut uskollaan ja toimillaan vahingoittavat näitä läheisiä. Tämä on luonnollista. Kun suvaitsee rikollisia asioita, niin muuttuu itse osarikolliseksi. Tämä on ongelma.

    • Pakana

      Pidä oma elämäsi puhtaana ja moitteettomana. Ei ole rikollista elää ja uskoa, kuka mihinkin. Uskonton varjolla maailmassa soditaan ja tapetaan joka puolella maailmaa. Kuka ja mikä määrittelee sen, mikä on epäuskoisuusta ja mikä oikeauskoisuutta? Siksipä parempi olla uskomatta muuhun kun omiin silmiin ja korviin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      85
      7505
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      96
      5424
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      261
      4669
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      44
      4555
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      64
      3302
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      50
      2728
    7. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2378
    8. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      51
      2362
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2352
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2214
    Aihe