Luin lehdestä tänään et Malesiassa kaksi lesboa oli Shariatuomioistuimessa tuomittu ruoskittavaksi. Olivat porsastelleet autossa ja jääneet siitä kiinni.
Tuntui nautinnolliselta lukea seuraamuksista. Tuli vahva tunne siitä, että olisipa asiat meilläkin yhtä hyvin. Mutta ei. Jostain syystä täällä pitää hyväksyä monet ihan selvästi sairaat asiat ja vieläpä ylpeillä niillä. Ei ihme, että suomalaisten älykkyys on ollut selvässä laskusuunnassa. Mihin tässä vielä joudutaan?
Islamin parhaat puolet
8
333
Vastaukset
- tarpeeseensahan
Jospa ne ihan tarkoituksella...
Kyllä, lasten oikeudet ovat jääneet homojen oikeuksien varjoon adoptioasioissakin. Mohammadin oppien mukaan taas vääräuskoisilla ei ole ihmisarvoa muuta kuin orjina.
- Fanaatikkoko
Mitä on vääräuskoituus? Eikös jokaista uskovaista ja vähennän uskovaista pitäisi kohdella samalla tavalla, ihminen on ihminen uskoo sitten mihin tahansa. Saman väristä verta meissä virtaa kaikissa. Uskonto on mitä on, niiden varjolla soditaan, tapetaan, aiheutetaan miljoonille nälänhätää, pakolaisuutta, köyhyyttä ym ym.. lista on pitkä. Viha ja uskonto kulkevat rinnakkain, ja maailma kärsii.
Fanaatikkoko kirjoitti:
Mitä on vääräuskoituus? Eikös jokaista uskovaista ja vähennän uskovaista pitäisi kohdella samalla tavalla, ihminen on ihminen uskoo sitten mihin tahansa. Saman väristä verta meissä virtaa kaikissa. Uskonto on mitä on, niiden varjolla soditaan, tapetaan, aiheutetaan miljoonille nälänhätää, pakolaisuutta, köyhyyttä ym ym.. lista on pitkä. Viha ja uskonto kulkevat rinnakkain, ja maailma kärsii.
Kyllä, Islamin oppien mukaan vääräuskoisuus on mm. sitä, että ei arvosta eikä tunnusta Mohammadia profeettana, koska tämä on kiduttanut, raiskauttanut, orjuuttanut ja ryöstäyttänyt tuhansittain ihmisiä - juuri näitä vääräuskoisia siis.
- Ihankooikeapyhimys
Miten kristitty voi omata tuollaiset mielipiteet? Mitä sinulle kuuluu muiden ihmisten elämä? Ei pitäisi häiritä ketään miten toinen elämäänsä elää. Tuollainen tekopyhyys, suvaitsemattomuus, paheksunta, ei pitäisi kuulua kristityn elämän arvoihin. Elikkä olet fanaatikko uskosi kanssa. Olen minäkin raamattua lukenut, siellä ei tuollaisiin ajatuksiin ihmisiä opeteta. Tiedoksi sinulle, homous ja lesbous ei ole mikään sairaus!! Sinä olet sairas ajatusmaailmassasi, mutta lääkitystä ei ole siihenkään olemassa. Mikä mahtaa sinun älykkyys osamäärä olla? Loistaako sädekehä pääsi päällä? Huomena on Pyhäinpäivä, mene kirkkoon ja pyydä anteeksiantoa ajatuksillesi. Olen ihan normi neljän lapsen isä..käynny armeijan ja kuulun kirkkoon, että ei tarvi ruveta arvuuttelemaan minun suuntautumisia, elän tätä päivää ja opetan lapsenikin suvaitsemaan ihmiset sellaisina kun ovat.
- Jihudisti
Islamin parhaat puolet!! Niin mitä ne ovat? ota koraani kouraan ja tartu aseisiin, siinä sinulle islamia.
Kyllä muiden elämä kuuluu läheisille, jos nämä muut uskollaan ja toimillaan vahingoittavat näitä läheisiä. Tämä on luonnollista. Kun suvaitsee rikollisia asioita, niin muuttuu itse osarikolliseksi. Tämä on ongelma.
- Pakana
Pidä oma elämäsi puhtaana ja moitteettomana. Ei ole rikollista elää ja uskoa, kuka mihinkin. Uskonton varjolla maailmassa soditaan ja tapetaan joka puolella maailmaa. Kuka ja mikä määrittelee sen, mikä on epäuskoisuusta ja mikä oikeauskoisuutta? Siksipä parempi olla uskomatta muuhun kun omiin silmiin ja korviin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla723024Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "632609SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past1232459Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.891476Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,341296Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1021023Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o193994Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m85950Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa
Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html155877Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä73870