Kylläpä oli aikamoista pelleilyä SoKin otteet viikonvaihteessa. Kannattaisikohan päävalmentajan vähän tarkistaa omaa asennettaan jos hyväksyy moisen sikailun mitä Hokkia vastaan nähtiin. Molemmissa viikonlopun otteluissa SoKi sai kuokkaan mennen tullen, ja kun taidot loppui, niin sikailu alkoi. Vai onko tuo päävalmentajan hakemaa pelitapaa?
SoKin touhu
sikasoki
6224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ikävä kyllä näin Kajaanilaisena todeta. Samaan syyllistyi meidän pojat. Ei SoKin pitänyt muulla tavoin pelatakkaan. Minusta he eivät antautuneet missään vaiheessa ja se taas söi Hokki poikien mieltä. Pelattava oli loppuun saakka. Tasoero oli kohtuullinen, mutta ei noilla Häkkisen lausunnoilla koskaan yhteistyötä rakenneta.
Wikipedia: Pasi Häkkinen (s. 25. kesäkuuta 1977 Lappeenranta) on suomalainen pelaajauransa päättänyt jääkiekkomaalivahti, ja nykyinen Kajaanin Hokin maalivahtivalmentaja.[1]
Pienikokoisena maalivahtina Häkkisen vahvuus oli nopeissa reflekseissä. Häntä luonnehdittiin myös henkisesti vahvaksi pelaajaksi, joka ei häkelly paineista. Toisaalta hänen tyyliään moitittiin sekavaksi, mikä heijastuu suurena vaihteluna hyvän ja huonon päivän välillä.
Oisko nyt sitten sattunu tuo huono päivä, niin kommentointityyli vähän sekava eikä mitenkään rakentava?
On surkea tuokin Hokin nykytilanne. Vasta pelasi Tutoja ja Jokipoikia vastaan mestistä. Nyt höntsätään Sokin kanssa ja siitäkin pitää itkeä jälkeenpäin.
Ens kaudeks takaisin Mestikseen. Nyt on niin kova nippu kasassa ja taustaorganisaatiolla kassa kunnossa!
Jos oppiivat pelaamaan fyysistä peliä niin voi pärjätäkin. Viime kautenakin homma kaatui kun tuli kovaa taklaava joukkue vastaan. Mutta Häkkisen kommentointi näin Kajaanilaisena ja pelin nähneenä hävettää. Ei pidä itkeä jos häviöllä oleva joukkue ei lopeta pelaamista vaan käyttää pelin hyödykseen kokemuksen kannalta kovempaa seuraa vastaan.
Soki on ihan jees mutta jos pipo kiristänyt päässä niin ei mahda mitään