Ongelmani on seuraava, kun teen repliikkiviivan ja kirjoitan sen perään repliikkiä, niin rivin lopussa rivin vaihtuessa kursori menee seuraavalla rivillä repliikkiviivan alapuolelle. Tekstin pitäisi alkaa tällä seuraavalla rivillä aivan rivin alusta, ei repliikkiviivan alta. Ja jos, kepuli konsteja käyttäen, itse siirrän tekstin rivin alkuun painamalla rivin ensimmäisen kirjaimen edessä enter ja siitten pyyhyntä näppäintä niin saan siirretyksi tekstin alkamaan rivin alusta, mutta silloin ekan ja tokan rivin välillä olevan sanan tavutus ei toimi. Sana jää tavuttamatta ja ekan rivin loppuun jää aukko.
Miten/mistä saan tekstin alkamaan seuraavan rivin aivan alusta? Mahdollisimman tarkat ohjeet, kiitos. : )
Word 2010 tavutus repliikin yhteydessä
0
146
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163471
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit212372En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321965- 181881
- 821858
- 261582
- 291450
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361427Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91394Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111334