Siis maailman helpoin tapa, millä saa koiran lopettaa ovien raapimisen. Ota tyhjä kaljatölkki, laita sinne pikkukiviä sisälle ja teippaa reikä kiinni. Laita tölkki eteisen välioven (täytyy aueta sisälle päin) päälle. Jätä ovi ihan vähän raolleen, että tölkki pysyy oven päällä. Mene varovasti ulos ja kuuntele millon koira alkaa töniä ovea ja tölkki tippuu. Kuuluu aika ruma ääni. Mene takas sisälle ja laita tölkki takasin oven päälle. Toista tätä niin kauan kunnes koira ei enää tiputa tölkkiä. Minun koira tiputti vain kerran. Toisella kerralla lähdin pois kotoa ja parin tunnin päästä palattuani tölkki oli edelleen oven päällä. Jatkossa laitoin narulla roikkumaan sisäpuolelle oven kahvaan kaksi tölkkiä ja se riitti. Toimi myös muihin oviin tämä ovenkahva viritelmä. Koira oli ennen tuhonnut jokaisen aikaisemman asunnon väliovet raapimisella.
Raapiiko koira ovia?
Naarmuton
1
289
Vastaukset
- tölkitön
Minä en juo tölkeistä,en käytä alkoholiakaan.
Ei tosin kirani raavi oviakaan,eikä eroahdistustakaan ole.Joten ei ole tarvetta tölkeille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2487549Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393961Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1192226Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261657- 471510
- 331402
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421214Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411012Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä8953Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23948