Huomasin tänään että mulla ei ole enää kavereita. Kaikki kadonneet parisuhteisiin eikä kenelläkään ole enää aikaa. Ihan ymmärrettävää mutta silti aika harmillista. Eräskin sanoi että jos sulla olisi tyttöystävä niin voitaisiin olla porukalla ja tehdä jotain.
Sinkkuuden huonot puolet
14
303
Vastaukset
- 333
Varmasti myös sun kaveris olis onnellisia kun sullakin joku ei tarvisi tuntea oloaan yksinäiseksi tai ulkopuoliseksi.
Olis joku joka välittää. - juurikinniin
On se huomattu, että parisuhteissa olevat haluavat usein viettää aikaa vain toisten pariskuntien kanssa..
Ei yksinolevia mihinkään rientoihin kutsuta mukaan. Siksipä tälläiset kaverit ovatkin entisiä kavereita. - Hylkii
Huomattu. Varsinkin jos oot sinkku mies....
- itsehänolet
päättänyt olla sinkku. Olet niin syvällä olotilassasi ettet edes halua, tai osaa olla kenenkään kanssa. Kaikki asiat pitäisi toimia sinun ehdoillasi.
- Eero_rakkauden-lapsi
Timo ystäväiseni,
ihmisen ei ole hyvä olla yksin, ja jo aikojen alussa Jumala näki sen.
Siksi Jumala loi Adamille kumppaniksi Eevan, Adamin kylkiluusta.
Pue nyt takki päättäväisesti yllesi ja paina lakki harmaantuville kutreillesi,
kun lähdet rohkeasti kohti synninpesää, jossa vaimosi haarojaan levitellen
haureudessa hekumoi! Jumalan sana on oleva aseesi, ja miekkasi, kun Raamatunkin
mukaan, sinulle alamaiseksi tarkoitetun vaimosi haet pois kärmeen pesästä.
Rauha on laskeutuva kotiisi ja pienen perheesi keskuuteen,
kun palaatte kolmisin OIKEAAN, alkuperäiseen kotiisi.
- Eivoimuutakaan
Sepä se ja se että olet niin kuin kolmas pyörä. Täytyy vaan tyytyä siihen tilanteeseen koska en usko että minua sellainen onni enää potkaisee.
- Eero-rakkauden-hedelmä
Timo,
et ole 3. pyörä, vaan 2015 syntyneen poikasi äidin
oikea kumppani.
Menkää yhdessä kristilliseen avioliittoneuvontaan
Eeron äidin kanssa. Kirkon työntekijät auttavat
varmasti mielellään purkamaan vaimosi kotoa
PAKENEMISESTA ja toisen miehen sylissä lohduttautumisesta
syntyneen väärän liiton, joka alun alkaenkin
on ollut kristillisiä arvoja ja kodin eheyttä vastaan sotivaa
huoruutta - ja haureuden harjoittamista!
Jeesus armahti syntisen naisen, jolla oli monta miestä!
Niin myös Eeron äiti on saava anteeksi lihallisen heikkoutensa,
ja huoruuden syntiin lankeamisensa!
- Eivittuilua
Ei ystävät unohda. Peiliin kannattaa katsoa jos ei ole saanut muodostettua kaverisuhteita vahvempia ystävyyssuhteita elämänsä aikana. Vähän rumasti ehkä kirjoitettu, mutta totuus.
- Eero-rakkauden-hedelmä
Rukoile Timo,
totuuden kapealta tieltä hairahtunutta
vaimoasi luopumaan haureuden synnistä,
ja maallisen mammonan palvonnasta,
ja palaamaan YHTEISEN pienen poikanne Eeron kanssa takaisin kotiin!
Yhteisessä kodissa voitte yhdessä kasvattaa Eeroa
kristillisten arvojen mukaan, niitä myös kunnioittamaan.
Älkää enää humaltuko viinistä, ja huoratko tahoillanne
lihallisia himojanne toteuttaen, pienen pojan isä ja äiti!
Vaan tulkaa jälleen yhdeksi, kuten Jumalan on tarkoittanut,
ja tarjotkaa yhdessä suojaava ja rakastava koti
rakkautenne hedelmälle, Eerolle. - sovitaanko
kaverilliset panotreffit viikonlopuksi. Siitä se kaveruus lähtee.
- Tuula_lankesi
imo-ystäväiseni
Ei "panotreffejä" Tuulan kanssa, vaan oikeaa kristillistä yhteen liittymistä
ja kristillisen kodin PITKÄJÄNTEISTÄ rakentamista, yhdessä Eeron äidin kanssa
Jumalan suojaavan käden alla. - kristilliset
arvot eivät estä sukupuoliyhdyntää. Tämä meni yhdelle alakuloisuuteen taipuvaiselle miehelle.
Ei oo tullu pidettyä yhteyttä enää vanhoihin kavereihin.
- Viihdynyksin
Mitä niillä kavereilla tekee. Yksin paljon mukavempaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1416325Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto725261Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143685Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213290Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1172467Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712286Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12038Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271618Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191376- 811208