Käy oikeus,vankila ja sit sovitettu.
Lähtee vaikka festareille ryyppää ja ravintolaa syömää uude puoliso kanssa.
https://www.satakunnankansa.fi/satakunta/17-vuotiaan-kahdesti-raiskanneelle-pitka-vankeustuomio-tuomio-myos-toisen-naisen-yliajosta-201044743/?_ga=2.159372090.1218861527.1536326466-1070681582.1534177117
1 vuosi ja 2 kk.
Jep jep.
Hyvä Suomen oikeus imago!!
"miehen syyllistyneen muun muassa kahteen raiskaukseen, kahteen vapaudenriistoon, törkeään liikenneturvallisuuden vaarantamiseen, törkeään vammantuottamukseen ja ampuma-aserikokseen. Kaiken kaikkiaan mies sai tuomion 21:stä eri rikoksesta."
Lähtee vaikka festareille ryyppää ja ravintolaa syömää uude puoliso kanssa.
https://www.satakunnankansa.fi/satakunta/17-vuotiaan-kahdesti-raiskanneelle-pitka-vankeustuomio-tuomio-myos-toisen-naisen-yliajosta-201044743/?_ga=2.159372090.1218861527.1536326466-1070681582.1534177117
1 vuosi ja 2 kk.
Jep jep.
Hyvä Suomen oikeus imago!!
"miehen syyllistyneen muun muassa kahteen raiskaukseen, kahteen vapaudenriistoon, törkeään liikenneturvallisuuden vaarantamiseen, törkeään vammantuottamukseen ja ampuma-aserikokseen. Kaiken kaikkiaan mies sai tuomion 21:stä eri rikoksesta."
Vastaukset 14
Vanhimmat
Oon itkeny VUOSIA täällä!!!
Sillävälin murhaajia, lasten nussijoita ja insestejä käy linnas ja sit BLING BLONG INSTAGRAMII luxus setit.
-------
KÖYHÄN ITKUA TÄÄLLÄ:
MEE TÖIHIN!!!
EI PALJON PIENIPALKKASET ELÄTÄ ITSEÄÄN. MEE TÖIHIN!! NO MINÄ MENIN JA TEIN TUHANSIA TUNTEJA JA VAPAAEHTOISTYÖTÄ PÄÄLLE!!
Kummasti tupla murhaajalla, insesteillä ja lasten nussijoillakin on bling blong autot, vaimot, ruoka, juoma, vaate ja virikkeet kuten pääsee festareille juhlii. INSTAGRAMISSA. Hyvähän se että oikeudenkaaressa sovittaa ja silloin se on sovitettu. Siksi kai oikeuskansleri vaatii kovempii tuomioita. Onnellisiahan ne jotka vankilaan pääsee paremmille ruuille. Kuvat saa googlella. Ne on sovittanu menneisyytensä. Voi vaikka mennä AMK opiskelemaan ja työura. Se on hyvä että annetaan mahdollisuus. Kyllä minäkin menisin mutta en pääse. Pitkä työura paremmilla palkoilla kyllä olisi kiva.
Suomen imago. Jepjep.
Oon vaa kohta tämmönen uskonnoton koditon luuseri. Ei riitä palkat. Pitää mennä jonnekin roskii kai unelmoimaa ku koti lähtee. Jos vaikka alkas jakaa lehtiä taas sais avaimia niin pääsee roskakatoksiin nukkuu. En silti kirkkoon liity enkä ala uskomaan. On mullaki törkyä menneisyydessä mutta mulla ei ole murhia, insestiä tai että olisin mennyt lapsia nussimaan. Päättäjille terveisiä olettako OIKEUDENMUKAISIA??? Itken dementikkona tulevaisuudessa kun nämä saa paremman elämän. Kuolen varmaan vuosikymmeniä nuorempana! Liiton päivät meni toisen kerran ympäri 5 / 395 nyt jäljellä. Sain kaksi palkkaa viimekuussa ei ole varaa vuokriin. Ei ole varaa syödä mitä näissä vapautuneiden vankien INSTAGRAMISSA jakamissa kuvissa. Paljon puuroo, kaalii ja makaronia vuosia kun ei varat riitä. Saan 40v neitsyt vittuiluja ja köyhyys vitsejä. Joo ei ole ollut vaimoa tai varoja elämäni aikana käytössä. Koska eri arvoisuus Suomessa. Katselen vankien mersuja ja ruoka-annoksia. Ei niitä pienipalkkaiset saa.
Tähän eri arvoisuuteen suuttunut moni muukin kuten iltalehti juuri uutisoi.
Google vanki instagram iltalehti
On mulla silti monellaisia kanavia ja keinoja taistella eri-arvoisuutta vastaan ja ihmisoikeuksista. Mm. Fb 5000-10000 kaveria ja tämä vääryys nähdään. Jakamalla vaikka eri ihmisoikeus linkkejä. Rauhanomaisesti ja sydämmellisesti.
Ahahhahahah.
Ei vittu. Tekis mieli mennä ostaa leka (maksaa 20e, tarkistin aikaisemmin.) ja mennä hakkaa oikeustaloa. Poliiseille sanoa että TÄÄHÄN ON MÄTÄ!!! TEIDÄ PITÄIS AUTTAA, OTETAAMÄTÄ POIS!!!
En vaa voi tehä rikoksia. Liian tunnollinen.
Ahahahahh. SEKOON!!!!
Eikö muita ihmetytä??
Hyvä en vois laittaa näitä INSTAGRAM kuvii vaikka kenestä ku ne on sovittanu. Sovitettu on sovitettu. !!!!!!!!!
NE ON SOVITTANU SEN!!!!!!
Ahhahahaha, SEKOON!!!!!!!
SEKO PERJANTAI!!!!!!!!!!!
ILTAPALAKSI VETTÄ JA PUUROO!!!!!!
Joidenkin IMAGO ryvettyy tästä ja rankasti.
Sitä imagoa ei mammonalla puhdista.
Näitä on koko Suomessa vaikka kuinka. BLING BLONG INSTAGRAM.
sun elämältäsi. Mikä tekisi sinusta tyytyväisen?
Pitäiskö lämmittää puuro. Lasi hanavettä päälle.
Kituen nukkuu. Että voi elää tätä epäoikeus paskaa huomennaki.
Olipa kyllä puuro!! Sitä saaki syödä kun on köyhä!!
Juhlikaa te muut, ei mulla ole varaa.
Huomennaki istua koko päivä yksin kämpässä. SYÖDÄ PUUROA!!!
Ei edes ulkoilua kun ei ole ole varaa.
Voin sanoa että tätä 20 vuotta niin se VITUTTAA JO RANKASTI!!!
Katselee näitä murhaajien ja lasten nussijoidein ex-vankien bling bling kuvia niin SEKOAN!!
TEIN VITTU TUHANSIA TUNTEJA TÖITÄ VITTU!! KITUNU JA PUUROA PUUROA!!!!
OIS VIRIKKEITÄ NIIN EN EDES LUKISI TÄÄLLÄ S24.
MITÄ MUUTA TEKEMISTÄ KÖYHÄLLÄ ON!! Mitä??
Ei mua kiinnosta kirjoitella tänne edes. Tympii tämä köyhyys. Koko viikonloppu myttyillä täällä ilman ulkoilua ja syödä PUUROA!! On mulla muutakin mutta pitää SÄÄSTÄÄ.
Ei mulla ole virikkeitä!!!!
Päivät tuntuu niin ku ne olis 30h pitkiä ei aika kulu ja vaikka kuluisikin niin herään aina tähän samaan ilottomaan elämään.
Sitten kun katon näitä murhaajien ja lasten nussijoiden elämää INSTAGRAM tietenki oon katkera. Toki hyvä että ne on lain edessä sovitettu ja se on sitten siinä!!!
Tääki tän ketju uutinen minkä luin tänään sai hermostuttamaan. 2 eri päivänä raiskannu alaikäisen täysi-ikäinen ja ajanu autolla toisen naisen päälle joka vammautu saa tollasen tuomion.
Oon itse kärsiny jotain tähdet väärin taivaalla tai kristallipallo säde osunu tai ufot ampunu rangaistuksen että 20 vuotta ILOTONTA PASKAA!!! Nyyh nyyh.
KYLLÄ MUA VITUTTAA!!!
Jos ois ees ? e käyttörahaa enempi päivässä. Joskus sais rauhassa käydä jossain kahvilla eikä aina tarvi säästää. EI, evätty.
Loputtomasti yksin vähä virikkeistä ilotonta PASKAA!!!!
Jos ois virikkeitä niin en kai täällä aina ulisisi miten paskaa vuosikausia.
Ei mua ees kiinnosta riidellä mutta eräät haluaa riidellä kanssani!!!!
Tää maa ajaa pienipalkkaset liian ahtaalle!! Ei työllä elätä itseään.
Hygienia, ruoka, juoma, vaate, koti, virikkeet ja muut.
PITÄS NE SAADA JOS TEKEE YLI 200 TUNTIA KK TÖITÄ!!
PÄÄ MÄRKÄNÄ TÖITÄ!!!
Taas vaan kökkiä yksin asunnossa. Huomenna myös!!!!!
Ei virikkeitä. Ei telkkaria. Radio soi onneksi että vähän inhimillisyyttä.
Puuroa. Yllätys eilen puuro. Tänäänkin PUURO!!
Loputtomasti yksin vähä virikkeistä ilotonta PASKAA!!!!
Jos ois virikkeitä niin en kai täällä aina ulisisi miten paskaa vuosikausia.
Ei mua ees kiinnosta riidellä mutta eräät haluaa riidellä kanssani!!!!
EIKÖ TYÖLLÄ PITÄISI SAADA VIRIKKEITÄ!!!!
MISTÄ SEN LEIVÄN VAATTEEN JA VIRIKKEET SAA???
JOS EI TYÖLLÄ!!!!!
???????
ODOTELLA ILTAAN, PUUROA. PÄIVÄ KUIN 30 TUNTIA HÄKISSÄ KITUA. YKSIN!
HUOMENNA SAMA!!!! EI EDES ULKOILUA KUN PERSEAUKI KÖYHÄ!!!
TÄTÄ VUOSIA!!!!!