olin huumorillani tahditon
Anteeksi pyydän
onkotälläketään
19713
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Miksi sää,kun en määkään ole tahditon. Hyvä huumori on erikseen ja äreys,kiukku,pottuilu,keljuilu,mollotus,toisten arvostelu,laiskuus ja siihen tahdittomuuteen liittyy niin paljon huonoa esimerkkiä,etenkin nuorille,kun niiden kera joutuu tekemisiin. Täytyy olla malliesimerkki,eikä tahditon. Nuoret säikkyy,kun suusta tulee sammakoita.
Koko kohu on ratkaistavissa järellä.
Rehtori Pesonen ja kunnanjohtaja Jussila tekevät yhteisen julkilausuman, jossa pyytävät tahdittomuutta anteksi.
Muuten syntyy kuva jossa väärinsanonta johtaa aina lopulliseen tuhoon. Vertaa pohjoiskorean ja Neuvostoliittoon Staalinin aikojen kauheuksiin.
Nyt on tullut se aika jolloin pyydetään "anteeksi". Eihän jussilakaan tai Pesonen ole aina olleet oikeassa.
Varmaan rehtori itse kähmimässä alaikäisiä, kun tekee mieli.
100%-senttista+ei+oo,+virheitä+tulee,+muuta+kuka+ne+mittaa+sinnäkin+virheitä+tulee,+jotta+että+mitä+sitten
..sää olt tahditon, kun neuvot ja arvostelet minua ja korostat minun lausumulla itseäsi, asiasta josta et mitään tiedä, se juuri on Kärsämäen henki!
..kämäessä ei mene jakeluun, että ihmisellä on ympärillään kenttä(yksityisyys) jonka sisään ei pidä tunkeutua, hyvänä esm Hoitokokukset jotka ei ole tältä vuosisadalta, toisena hyvänä tai siis huonona ss1 vanhempi ja nuorempi rällättäminen kuntalaisten yksityiasioista- ja monet muut, ei he ole hulluja, mutta vikamielisiä.
..mutta joka #hoitokokouksia järjestää on hullu!
tietääkseni nämä Kärsämäen kokemani #hoitokokoukset on Kärsämäen seurakunnan salattu bravuvaari, en ole kuullut muualta vastaavaa?
..ja mitä tämä kyseinen hlö on kärsämäessä saanut aikaan, en tiedä tarkemin, kuin vsta 1986 alkaen, mutta esm, kun kärsämäen vanhan- uuskirkon hirsien tervaukseen alettiin mäntyjen pystykarsintaa tekemään, jotta ne pihkottuisi ja lehdistö tuli paikalle, tämä kärsämäen kirkon -ja seurakunnan edustajaa ei löytynyt koko pitäjästä, niimpä Ojalehto Unto kävi minut ilmoittamasta Suomen Kuvalehden- reportaahsille haastatella minua- ja kuvata. koska kuntavaltuutettu Unto luotti minuun en luottamusta pettänyt.
"Korpi-Vänni, ei tullut uus-kirkon alkuun
asiasta vakavampaan,, suomen kuntalaiset on täysin ulalla mitä "Maakunta offensiivi tuo tullessaan, niin minäkin, mutta, kun sana on vapaa sen oikeuteni käytän.
Maakunta tuo tullessaan entisen Itä-saksan keskusjohtoisen yhteiskunnan ja korruption.
.. ilman konepistooleja
--toistaiseksi
miksi "toistaiseksi, siksi, kun vankilat ja mamut syö rahat
nyt sateista tietä kuljen
sade piiskaten vihmoo
rintamäkeläisten valot loistaa
lämmintä valoaan
kaulustani nostan
pimeyteen tuijottaen
taxit ohi ajaa
asiakaat konjakissaan
vettä nyt sataa
sitä lähteissän join
tie pimeä on
päätymätön
kuin nälkänikin.
vaik´koskaan
en valoa nää
kuin kirkon ikkunoista
ei haittaa se
kun talsin
väliin hautojen
ne lohdun antaa
ja ymmärryksen
as toiseen
valtionapulintukotoloissa, kettu tulee ja höyhennet pöllyää, ketulle ei kakkia antaa saa, mutta mitä onkaan annettavaa, sen Orpo jo vei!
Jälkeen Kallion, rapakiveä on!
Tåmåkin "Anteeksi pyydän oli testi, samoin kuin" seisooko munasi" molemmat olleet S24 luetumpien joukossa, testi juuri Pajalan henkiseen Kämäkiin joka ja jossa kaikki on, kuin ex Itä-Saksassa jossa oli kaikki kelettyä ja loput kytättyä, esm Kämäessä on järkyty jos joku pyytää anteeksi, tai kysyy seisooko munasi, edes kananmunasta ei voi puhua, kun se on aasinsilta munaan, Pajalan hengessä on kieltoja ollut, kuin kyntövakoon ei saa katsoa, potkukelkalla naiset ei saa ajaa, tv ei, mutta vintillä kyllä, a-holia ei, mut sitäkin vintillä kyllä, nainti on pannassa, mut lapsia tusina, sormet takana ristissä saa puhua syntisen kanssa, ynm..