Kyllä on Suomella kallis mitali. Onko kukaan laskenut, paljonko Ahosen pronssi tuli maksamaan meille veronmaksajille???. Jos muita ei tule, niin kyllä se maksaa muutaman miljoona ecua
Kallis mitali
ppsh-41
11875
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
kalliiksi mitalit niin kukkarolle kuin hermoillekin.Taas nähtiin joukkuemäessä kuinka suomalainen osaa hävitä.Kotiin vain koko sakki ja kirjallinen vakuutus siitä että yksikään koko joukkion jäsen ei kilpaile enään koskaan missään.
joka lajista tulla maailmanmestaruus??
ei tullut maksamaan veronmaksajille centin latia,
jos ei oteta huomioon kisamatkan hintaa jonka hän on tehnyt hiihtoliiton kustannuksella.
Jannehan on tienannut tänä talvena satojatuhansia
euroja.
Ihmeen tiukassa on mitalit. Jo 2 erittäin pahaa pettymystä. Itseasiassa yhdistetty ja mäkihyppy piti olla niitä mitali sampoja. Jos näin jatkuu..? Pahalta näyttää, mutta vielä on kisaa jäljellä...
Odota,mutta älä pety, kun kunnon sakemannit luutii omiensa edeltä lumia rinteestä.
TUon idiootimpaa arjalaista kansaa saa kaukaa hakea. Miks ihmeessä sinne ei saada suomalaisia edes mäkeen tuomareiks. Nikke Halonen ja Koskivuori oli aikoinaan, mutta muita ei liioin ole päästetty. AIka rivoa, että ukko menee melkein nurin ja telemarkista ei tietoakaan, niin annetaan pisteitä kuin 100% onnisteneelle.
Jannea painostetaan ihan selvästi. Sekö heitä riepoo, kun Janne terveenä vei mäkiviikon voiton sakuilta. Entäpä se jojotus, että kesken kaiken muutetaankin hyppyjärjestystä, että oma mies hyppää toiseks viimeisenä ja hälle luuditaan mäki puhtaaks. Ei jaksa oikein enää innostaa.
Hai h....r ja muut puhdasrotuiset jne...
puhut!! alkaa tosiaankin riepomaan tuo sakujen touhu!!!
Näin on. Taisi olla mäkiviikkoa kun Janne horjahti hieman alastulossa niin annettiin 16:sta pistettä. Nyt melkein kaatunut sai paremmat. Myöskin Mattille annettiin alakanttiin pisteet.
Kun pojat ei muutenkaan olleet ihan omalla tasollaan, niin kaikenlaisten harjanheiluttelijoiden ja sokeiden tuomarien takia huonous vaan kertautui.
Tuntuu, ettei keskieuroopassa "osata" enää järjestää tasapuolista ja reilua kilpailua. Palanderkin sen sai katkerasti huomata.
Nämä kisat jää historiaan häikäilemättömyyden voitosta urheilusta.
Miksi doupata kun on oikoteitäkin ja ihan juryn(kokoonpano käsittämätön) luvalla.
Mikään huijaus ei vedä vertoja suomalaisten Lahdessa tekemälle.
Ei siellä huijanneet suomalaiset vaan norjalainen lereim. Etkö nuija tiedä että nesteytys noilla pusseilla oli ihan yleistä. Suomella vaan oli liian hyvä joukkue norskin mielestä kun däälikin lopetti. Muut maat käytti nesteytykseen vastaavaa kun hemohes, koska lereim kertoi heille että se testataan. Suomi ei sitä tietoa saanut.
Lahden kisojen aikaan ja vähän sen jälkeenkin.
Voi Taavi, Oletko todella noin naivi, että uskot vain suomalaisten doupanneen? Kyllä sitä teki juuri norskit etuneneässä. HEillä oli "oikeat tiedot", kun taas suomalaisilta ne pimitettiin.
Että sellainen tapaus. Rattijuoppo Suomen doupingin pomo olis syytä pistää hyllylle kuivumaan, kun pelasi tosi kieroa peliä.
kyllä sielä huipulla kaikki douppaa, ilman sitä ei pärjää.