-99 Cliossani on pakkaspäivien lauhduttua ilmaantunut airbag-valon syttymistä itsestään. Valo saattaa palaa, ja kun auton sammuttaa ja käynnistää uudelleen, niin valo ei enää pala.Onko kenelläkään vastaavia kokemuksia; onko kyse isommasta viasta vai temppuileeko ilmaisimet?
Clion airbag-valo
Niksu
2503
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
satella palaa, kuivalla sammuu jne ja välillä ei mitään eroa onko kuiva vai märkä. Alkoi temppuilla liittyen oikean puolen oven sähköikkunaan, ikkuna auki niin palaa, kun on kiinni niin jonkin ajan päästä saamui.
Palautin liisingfirmaan enkä puhunut mitään, etteivät laita mun piikkiin.
Terve!!!
Mulla on 96 Laguna ja mulla ainakin airbagin merkkivalon palaminen johtuu kuskin penkin alla olevasta liittimestä, (sellanen n. 5x4x2 cm). Sen kun irrottaa ja suhauttaa crc:tä ja kytkee takasin paikolleen niin loppuu merkkivalon palaminen, ainakin joksikin aikaa. Niin ja virta pitää vielä katkaista, jos esim. auto on käynnissä operaation aikana.