Tietääkö kukaan tai mistä voisin saada tietoa Kamerunin passin hinnasta, siis sieltä hankittuna ?
Kaupunki Yaounde , misttä passi pitäisi hankkia .
Kamerunin passi
10
237
Vastaukset
- naisen.aivot
Seuraavaksi se Kamerunin ihastuksesti pyytää rahaa lentolippuun ja viisumiin.
- alkuperäinen
Tietenkin, senvuoksi sitä tiedustelen :)).. Olisi vain kiva tietää hintoja koska on parivuotta aikaa jo vierähtänyt kun siellä oleskelin . Ja tosin, en silloin tullut ajatelleeksi hintoja tiedustella ..
- MaksaaMaltaita
Miksi et kysy parin vuoden kaukorakkaaltasi, entä miksi et mene paikanpäälle ?
- elämävie
Aina on hyvä tietää asioita :)).. Ja menen kyllä, matka on jo maksettu 6 viikkoa ensikevääksi ku loma alkaa .. Kuitenkin, tieto on aina valttia ...ja maan tilanne pahenee joka päivä, hinnat nousee , virkailijat korruptoituu enempi, tappaminen joissakin maanosissa lisääntyy päivä päivältä... Lähdekkö mukaan ?
- Halooooooo
Kysyit hyvänen aika passin hintaa ja siirryt jutussas tappamiseen, haloo, varmaan tunkua sulle matkaseuralaisista.
- sitäsaamitätilaa69
Edellinen kysyi, miksi et mene paikanpäälle... Joten kysyin, lähdekkö mukaan :)).. Siis, miksi sinä pimahdit... Ja kyllä täällä saa kysellä mitä mieli tekee... kuhan pysyy kohtuuden rajoissa :)).. Mut tämä tästä, ei täällä näytä olevan asiasta tietäviä saati asiallisia kommentoijia.. vain kateellisia sontatunkion ja postilaatikon välillä tallaavia korpelaisia :)).. Kivaa syksyä ..
- suominaisen.aivot
Luepa nainen mitä olet kirjoittanut aloituksessasi ja ala sitten miettimään, ketä voi kutsua "korpelaiseksi".
- KOMMENTOIJA
suominaisen.aivot kirjoitti:
Luepa nainen mitä olet kirjoittanut aloituksessasi ja ala sitten miettimään, ketä voi kutsua "korpelaiseksi".
Tälläkin jo nykyään saa lapset olla.
- pohjanseppo
Mie olisin ollut myös liinnostunut alkuperäisestä aiheesta.
- Anonyymi
Kyllä Suomessa on sitten ilkeitä ihmisiä ja vittumaisia. Ei tarvitse vinoilla heti, jos joku kysyy asiallista asiaa. Kamerunin passin ja viisumien hinnat löytyvät netistä englannin ja ranskan kielillä. Ovat muuten kalliit 300 - 400 euroa koko hoito.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää472281Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten712179Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211990Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie391898HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363961735Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1061683Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta21622Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241504Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1851128Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53987