Pienin askelin kohti parempaa. Vaatii työtä ja nöyrtymistä, mutta nyt on toivottavasti se piste saavutettu, etten voi jatkaa vanhoin keinoin. Pakoon en vaan pääse - itseäni.
Omasta elämästä kyse, jos siihen liityt jotenkin jossain kohtaa, ei kyllä haittaisi. Jos et, sekin on hyväksyttävä. Toivottomuus väistymässä pikkuhiljaa.
No nyt saa tää rypeminen riittää
5
395
Vastaukset
- aitoriitta
Tähän on vain pakko vastata👏🏻👏🏻👏🏻.
- päätepysäkki_
"Vanhoin keinoin"? Mitä ne sun vanhat keinot on olleet? Kuulostaa erinomaiselta, että toivottomuus on pikkuhiljaa väistymässä.
- kinkkauksenmaailman
Eli kinkkaamalla, isolla varpaallakin voi päästä metsissä satoja kilometrejä!
Minä yritin jotain kertoa sellaisista jutuista tytöille, kiusaus-jutuista, yritin parantaa, mutta luultavasti epäonnistuin tai sitten ehkä onnistuinkin.
Hyvä että toivottumuus on väistymässä :)👍🏻
- piste.puste.puste
Joo, ymmärrän. Mullakin on kinkkauksen maailanmestaruus, mutta ei itse valittu ura. Joskus vain joutuu sellaisten ihmisten vaikutuspiiriin, jotka eivät ymmärrä, mitä tekevät. Eivät silloinkaan aina, kun korkeampi voima alkaa puuttua asioihin...
Eteenpäin silti aina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2085269SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site343818Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813736SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt673623Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers233571SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun463184Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062390SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412356Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312214Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762150