No nyt saa tää rypeminen riittää

Välietappi

Pienin askelin kohti parempaa. Vaatii työtä ja nöyrtymistä, mutta nyt on toivottavasti se piste saavutettu, etten voi jatkaa vanhoin keinoin. Pakoon en vaan pääse - itseäni.

Omasta elämästä kyse, jos siihen liityt jotenkin jossain kohtaa, ei kyllä haittaisi. Jos et, sekin on hyväksyttävä. Toivottomuus väistymässä pikkuhiljaa.

5

390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aitoriitta

      Tähän on vain pakko vastata👏🏻👏🏻👏🏻.

    • päätepysäkki_

      "Vanhoin keinoin"? Mitä ne sun vanhat keinot on olleet? Kuulostaa erinomaiselta, että toivottomuus on pikkuhiljaa väistymässä.

      • kinkkauksenmaailman

        Eli kinkkaamalla, isolla varpaallakin voi päästä metsissä satoja kilometrejä!

        Minä yritin jotain kertoa sellaisista jutuista tytöille, kiusaus-jutuista, yritin parantaa, mutta luultavasti epäonnistuin tai sitten ehkä onnistuinkin.


    • Hyvä että toivottumuus on väistymässä :)👍🏻

    • piste.puste.puste

      Joo, ymmärrän. Mullakin on kinkkauksen maailanmestaruus, mutta ei itse valittu ura. Joskus vain joutuu sellaisten ihmisten vaikutuspiiriin, jotka eivät ymmärrä, mitä tekevät. Eivät silloinkaan aina, kun korkeampi voima alkaa puuttua asioihin...
      Eteenpäin silti aina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6524
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      58
      4462
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      3098
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      61
      2977
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1895
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1554
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1536
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      38
      1485
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1330
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      44
      1230
    Aihe