Ystävänä vain

Tuntuuko sinusta yhtään siltä että vaikkemme tunne toisiamme niin haluaisit jollainlailla yhteydessä olla? Vai onko tämä vain minun tuntemukseni n to m.
15822
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Useinmiten aivot tekee tepposen.
Tai vain kusetuta... näin uskoo mies.

Äänestä
  • Okei se on näkemyksesi.

    Äänestä

Voi olla , mutta nyt kyllä väsyttää 😴

Äänestä
  • Sun pitää mennä sitte nukkumaan hyviä öitä.

    Äänestä

Kerran meinasi kahdesti tulla, mutta melatoniinin jälkeen pyrin olemaan kanavaa avaamatta, joskus jopa välillä ja etenkin nyt, kun luottamusta ei enää tule niin ajateltua.

Äänestä
  • Sitä otin eilen ja olin aamulla väsynyt. En nukkunut kuin 6 tuntia. En vielä mene

    Äänestä

  • Niin mikä meinasi tulla?

    Äänestä

  • Ei uni lääkkeitä kannata ruveta käyttämään.

    Äänestä

En ole tunkemassa elämääsi millään tavoin. Kaipaan ehkä juttukaveria tylsänä vapaapäivänä. Voin myös olla kirjoittamatta. Harkitsen vielä asiaa. Mikä on parasta.

Äänestä
  • Tämä ei ollut sulle aloituksessa on naiselta miehelle sinäkö koet olevasi mies? Voin kertoa etten tunne ketään Riitta nimistä miestä. :D

    Äänestä

Tämä vaatii vielä hienosäätöä tämä meidän kanssakäyminen. Minulle sopii että en kommentoi. Sovimmeko niin. Se sopisi minullekin. Olisi ehkä parempi niin kuitenkin.

Äänestä

Jos en kommentoi, se ei tarkoita että en välitä. Välitän sinusta palstaystävänä mutta emmehän oikeita ystäviä ole. Voi olla, että meistä ei tulekaan sellaisia. Minä voisin olla ystävä sinulle mutta se on aika monimutkaista kuitenkin. Sinulla on oikeassa elämässä omat ystäväsi ja minulla omani mm. Sisarukseni. Tämä palsta on sinun juttusi. Luulen, että me molemmat emme mahdu tänne. Se on minulle ihan ok. Keksin kyllä muuta tekemistä eikä minulla oikein ole tähän aikaakaan. Elämä on täyttä muutenkin. Hyvää syksyä toivottelen mutta olisi ehkä kiva joskus tavata. Jätetään se elämän arvoitukseksi, tavataanko koskaan. Helei!

Äänestä

Mun pitää tietää nimi ennenku osaan käydä mitään keskustelua täällä. Tässäkään kysymyksessä en tarkoita vaan ystävänä keskustelis sillon helpommin tai vain jotain. En tarkoita mitään muuta kuin sen että koen minkään asian mahdottomaksi ilman tuota tietoa. En osaa olettaa mitään että tää ois mulle tai mikä on vastaamisen tai vastaamattomuuden vaikutus.

Äänestä

Kyllä tuntuu. Minulle olisi ihan sama ystävä tai vihamies, kunhan olisi vain jokin yhteys olemassa.

Äänestä

Mun elämä ihan muualla kuin palstalla tuskin kukaan elää täällä. :D
On kiirettä monenlaista.
Aloitus pitkälle miehelle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kielokukkanen kirjoitti:

Tuntuuko sinusta yhtään siltä että vaikkemme tunne toisiamme niin haluaisit jollainlailla yhteydessä olla? Vai onko tämä vain minun tuntemukseni n to m.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu