mitä tekisitte

jos kasvonne pilattaisiin kirjaimellisesti jonkun henkilön toimesta?
22413
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Tekisin rikosilm. Suomessa on hyvä laki.

#humanrights
#ruleoflaw

Äänestä

Briteissähän on jotain muotia nykyään heitellä happoa yökerhojen tanssilattiassa ilmaan ja katsella kun ilmisten naamat sulavat. Hullussa maailmassa elämme. Arabithan noita yleensä tekee, en ole rasisti mutta ehkä tosiaan taitaa olla tuhansia vuosia kestäneen serkun naimisen tulos...

En tiedä mitä tekisin. Väkivaltafantasiassa vetäisin varmaan Death Wish (ei kaljupää vaan viiksivallu) tyyliin aseen kenkälaatikosta ja alkaisin lahdata samaan ryhmään kuuluvia summan mutikassa kun ei noita syyllisiä yleensä saada kiinni. Oikeasti tuskin tekisin mitään, ehkä katkeroituisin.

Äänestä
  • Nyt kun olen kipeänä kotona niin voisikin katsella pari ensimmäistä Death Wishiä pitkästä aikaa. Aika rankkoja leffoja, mutta kyllähän Bronson pyyhkii lattiaa jollain hormonipumpatuilla Syltyillä ja Isoilla-Arskoilla helposti.

    https://www.youtube.com/watch?v=hyZgZ9cN4kQ

    Äänestä

  • Death Wish 4:ssä oli tämä hauska radio-ohjattava jalkapallo :)
    - pyörii miten sitä määrää pyörimään kauko-ohjaimella.

    Äänestä

  • radiopallo kirjoitti:

    Death Wish 4:ssä oli tämä hauska radio-ohjattava jalkapallo :)
    - pyörii miten sitä määrää pyörimään kauko-ohjaimella.

    Hahaha, ne pari ensimmäistä on kyllä oikeasti hyviä elokuvia mutta kolmonen on jo huvittava vaikka nauttiikin kulttimaineesta kun Bronson tappaa varmaan satoja jengiläisiä minigunilla, Lisäksi se norsukiväärin käsiaseversio Wildey on aika pähee ase. Nelonen muistaakseni ihan OK (Bronson lahtaa erikoisilla tavoilla huumekauppiaita esim räjähtävä viinipullo, raketinheitin ja toi radio-ohjattava pallo) ja vitonen jo todella huono.

    Hieno näyttelijä. Katu-uskottava, näkee että on sodassa tappanut oikeasti ihmisiä. Mainettaan paljon parempi näyttelijä. Suuren Pakoretken kuvauksissa Bronson oli sanonut kollegalleen, että menen vielä naimisiin vaimosi kanssa... Myöhemmin hääkellot soivat. Oli niin köyhästä perheestä, että koulussa lapsena joutui pukeutumaan iso-siskojen vanhoihin mekkoihin. Mikään ihme, että kasvot olivat kuin kiveä. Niin ja jos tästä tekstistä ei tule ilmi niin olen aika kova fani.

    Äänestä

Mun kasvothan, ruumis ja aivot on pilattu.

Äänestä
  • Suomen lain edessä ne vielä käsitellään.

    Äänestä

Vaikka mua uhattaisiin pyssyllä ja ammuttas siltikin ne käsitellään Suomen lakien mukaan. Siitä en luovu.

Äänestä

On se hyvä laki (älä tee mitään)

Äänestä
  • Se on paras Suomen laki.

    Totta. Odotan vain.

    Suomessa on Suomen laki ja sitä on toteltava. Vertaa lex kittilä joka alkoi 11.9.2018.

    Äänestä

Luultavasti pääsisi helvetti valloilleen, kun ei olisi menetettävää. Mut oikeestihan tuollainen on todella sairasta. Kyllä terve ihminen saa asiat sovitettua muuten.

Äänestä
  • "Syyttäjä: Levi-johtajan tarpeet alkoivat ohjata Kittilän kunnan päätöksentekoa – Jättikäräjät alkoivat Rovaniemellä
    Aluehallintoviraston juhlasalin aulassa Rovaniemellä kävi tiistaiaamuna kuhina, kun 27 törkeistä virkarikoksista syytteessä olevaa kuntapoliitikkoa saapui käräjille. Entinen kunnanjohtaja Anna Mäkelä vaatii 20 000 euron korvauksia."

    Äänestä

Sain maineen puukkojunkkarin, vaik itseäni puolustin.....
Siinäpä se vastaus sitten tulikin....

Äänestä

"mitä tekisitte
jos kasvonne pilattaisiin kirjaimellisesti jonkun henkilön toimesta?"

Säätäisin persereikäsi sellaiseen kunton, että et enää pystyisi pidättämän paskojasi. Kieli lähtisi myös repimällä ja kädet ja jalat machetella. Silmät tottakai pimeiksi. Ja tottahan toki nippusiteet puristamaan, että et kuolisi ja varmasti jatkaisit hyvää loppuelämääsi.

Äänestä
  • voikun pelottaa joku kämänen nettihuutelija...

    Äänestä

Miettikääpä miltä musta tuntuu elää näin.

Käydä vaikka kaupassa.

Äänestä

Ulkokuoren pilaaminen mitätöntä verrattuna mitä pinnan alle on tehty.

Äänestä

Eilen täällä luki show menee edelle. Ruumiille ei väliä. Kohtahan se kuolee luki toisaalla. On lukenut ennenkin tänävuonna.

Onpa kiva.

Äänestä

Pahimmat mitä lukenu pilkat on että aivot viipaloidaan.

Äänestä

ei mun tarvis tehdä mitään, kun on ystäviä ja ystävänystäviä vaikka kuvaannollistakin pilaamista varten!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


silmäsilmästä kirjoitti:

jos kasvonne pilattaisiin kirjaimellisesti jonkun henkilön toimesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu