https://hs.mediadelivery.fi/img/978/822e1223cd104544ae7c682d1a04825b.jpg
Aalto ei pidä hänestä otettuja rohkeita yökerhokuvia ongelmallisena oman puheenjohtajuutensa kannalta. Ruotsissa vietetään parhaillaan pride-viikkoa, jonne Aalto oli saapunut kutsuttuna.
Vaalit tulossa. Täytyy vahvistaa oman kannattajakuntansa uskoa.
Mutta se vain saattaa jäädä pieneksi.
Voisi olla, että puolustaa myös poliisin estämistä ja lentojen häiriköintiä, joilla palautetaan mm. vakavista rikoksista tuomittuja ulkomaalaisia. Varsin jännä tyyppi lainlaatijaksi eduskunnassa.
Kun uskottavuus menee, sitä on vaikea palauttaa. Tuon kuvan jälkeen, harva pystyy suhtautumaan Toukoon vakavasti otettavana poliitikkona.
Joko Toukolla oli mulkku käsillä
4
199
Vastaukset
Lähettäkää nyt toimittaja armeija Ville Niinistön ja Emma Karin oven ulkopuolelle haastatteluja kinuamaan. Toukon kutukämpän eteen paparazzi ryhmä. Pitkällä putkella voi kuvata.
pitää ikuistaa puoluejohtajan poliittisen uran loppu. Oppositiojohtaja ei voi uupua.Touko sijoittelee kristallia. Hän on juonut vasta yhden oluen, joten en suosittele edes sitä yhtä. Tuohon känniin Teuvo Hakkarainen tarvitsee ison pullon kirkasta. Mitä juo Vasemmiston Arhinmäki ja Andersson, jotta saavat paidan pois päältään.
- 1111122222
Vasuri tarvii pari purkkia rauhoittavia sekä tölkin koffia, nuo riittää vasurille. Toinen vaihtoehto on mari-sätkä. sen voimalla se livikin sekoili sunnuntai "kännissä".
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425831Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714565Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464332SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564111SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873710Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613235SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502423Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?342315Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422069En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha81144