Mun lemmikkioranki vähän epäröi

kun näytin sille sun kuvaa... Se vihjas ettei sovittais toisillemme tai sitten se on vaan mustasukkanen eikä halua että alkaisin seurustelemaan.
5179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei lapsia saa tolleen nimitellä, kuulemma kakara nimityskin on huono juttu.

Äänestä

Sit sun pitää olla lemmikkiorangin kans yhes ja ei tietenkään kun kaverimielessä koska eläimiin sekaantuminen on laitonta ja muutenkin olisi ihan hirveää.

Äänestä

Se ei oo kyl pahin ongelma. On yks muukin ongelma, mistä en oo puhunu mitään. Undulaatti, tosi vahvatahtonen. Yritin kerran lähteä illalla ulos niin se seiso ulko-oven edessä siivet puuskassa. Sanoin että: Väistä! Meen ulos! Se piti vaan ovesta kiinni järkähtämättä. Lopulta luovutin ja jäin kotiin.

Äänestä

Laita sille banaani suuhun ja sano et se voi mennä ilahduttamaan Toukoa!🦍🍌

Äänestä

Noi on vaan selityksiä! Taitaa olla vaan ihan omassa päässäs ne estot!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naisellemenee kirjoitti:

kun näytin sille sun kuvaa... Se vihjas ettei sovittais toisillemme tai sitten se on vaan mustasukkanen eikä halua että alkaisin seurustelemaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu