Missä ne parhaassa naimaiässä olevat vapaat naiset on Somerolla? Minä olisin heti valmis lapsentekotalkoisiin.
lapsentekotalkoot
6
326
Vastaukset
- hiuhh
Onko aloituksesta pääteltävissä, että joku syystä tai toisesta huonosaamainen huhuilee jotain itseltään saavuttamatonta.
Kyselis edes naisten itsensä tilannetta, mut kyseleekin ihan noin niin kuin yleisesti ja toivoo jonkun vinkkaavan jonkun naisvaraston tai laarin josta voisi kauhoa tai valita niin kuin pottuja idätykseen. Yäk! - IkääOn
Talkoot. Onko sulla hernekeittoa, grillimakkaraa, kaljaa, sauna ja muuta tarkoovermettä varattuna isollekin joukolle, ikään kuin työn sujumisen voiteeksi.
Oon ollu hyvässä naimakunnossa jo yli 50 vuotta, mutta oikein talkooväen voiminko ruvettais?- toivonkipin
Pitkäjärvellä on huutava pula oppilaista ja pelkona on väkiluvun lasku. Säilyykö opettajien paikka, vai loppuuko koulu: Myt tarvitsisi kiireestti saada veistoluokka sopimus tehtyä, että olisi toivoa uusia vuokralaisista.
- ruinaajille
Kyllä ne homekoulut pitää ensin korjata ja sitten alkaa lapsentekohommiin myös Pitkäjärvellä. onhan teillä siellä jo lomamökkejä, vielä kun saatte ky.yrittäjän valtuustossa toimimaan pitkäjärven eduksi. Eduskuntavaaleissakin taas kuulemma ehdokkaana. Tulos tai ulos.
- Kaunori
Ne mökit on muuten kamalassa kunnossa. Tai korjaan, ainakin yksi mökki jossa viime kesänä kävin, muiden mökkien kunnosta ei ole tietoa. Haju sanalla sanoen erikoinen, kostean kalsea. Edellisten vieraiden sotkuja ei ole siivottu, villakoiria ja pikkuroskia lattialla, epäsiisti yleisolemus. Vene puoliksi uponneena järvessä, mökkipihat epäsiistit, sekalaista tavaraa mökin alla, kaislikko tulisi raivata pois rannasta.
Pitäisi kyseessä olevan yrittäjän ensin saada omat mökkinsä siisteiksi ennen kun alkaa muiden asioita ajamaan.
- Ehdotus.someron.miehelle
Hommaa Kiinasta tai Thaimaasta. Siellä on vielä perinteiset arvot kunniassaan.
Suomeen on tullut joitakin älykkäitä kiinalaisia naisia. YouTubestakin löytyy joku jo suomalaisen miehen kanssa naimissa oleva. Tämä nainen on ilmeisesti RAY:ssa töissä, tehnyt pelejä automaatteihin. Näin käsitin tuon videon:
https://www.youtube.com/watch?v=5UevyjCtbwI
Kiinalaisen älykön geenit tekisivät hyvää Suomen kansalle. Usein suomalaiset naiset hakevat niitä huonoja geenejä, jolloin jälkeläiset eivät menesty opinnoissa eikä työelämässä. Jätän nyt sanomatta missäpäin maailmaa niitä huonoja geenejä / huonoja vaihtoehtoja on.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1427321Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam1625202Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk753864KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa63373Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,293335Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.132934Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on122921Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni752774Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,652364Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1002217