Outo ilmoitus OP-nettipankissa

OP-ongelmainen

Mistähän mahtanee johtua,ja mitä tuosta pitäisi sitten tarkistaa kun olen yrittänyt maksaa n.2.5€:n Huutonet-ostosta nyt 2 kertaa ja OP-nettipankki ei ole hyväksynyt maksua ja on väittänyt kummallakin kerralla että ”Tarkista arvot”,että mitkä arvot pitää tarkistaa kun tilinumerot yms. näyttäisi olevan kuitenkin ne mitkä myyjä on ilmoittanut,tai sitten myyjä on ilmoittanut tilinumeronsa väärin..Olen yrittänyt maksaa myös PIVO-palvelulla ja siinähän raha pitäisi palautua maksajan tilille jos kohdetiliä mille on maksanut,ei tavoiteta mutta mitään ei ole tullut takaisinkasnpäinkään..

11

10770

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • arvoja

      Jospa kokeilisit maksaa sen 2.5€ maksun : 2,50€ pilkulla eikä pisteellä.

    • OP-ongelmainen

      On kokeiltu kumpaakin,pilkkua että pistettä erottajaksi ja ei toimi sen paremmin kummallakaan tavalla...

    • erikoismerkit_pois

      OP:n pankkimaksussa ei ainakaan viestikentässä saa olla ns. erikoismerkkejä, mutta tästä taitaa tulla varoitus samantien jos näitä yrittää viestikenttään laittaa.

    • Kyllä siellä jokin merkki on väärin. Ei se muuten noin tekisi.

    • OP-ongelmainen

      Ei autavaikka viestikenttäänkin laittaisi vain yhden ainoan sanan,siis ei mitään ainakaan erikoismerkkejä...PS. Ja siinä ilmoituksessa lukee että ”VIRHE Tarkista arvot”.

      • OP-ongelmainen

        Ja jatkan vielä että Ihme homma,tavallinen laskun maksu onnistuu mutkitta muttei sitten joku reilun parin euron Huutonettiostoksen maksu ei ota mitenkään onnistuakseen..Jokuhan niissä annetuissa maksutoedoissa sitten mättää,,kun vain hoksaisi sitten että mikä..


    • Arvaustoimisto
      • OP-ongelmainen

        Ihan IBANia..


      • OP-ongelmainen

        No nyt lopultakin sain tuon maksun lähtemään kun OP-nettipankki sen lopultakin hyväksyi.En tiedä sitten mitä uutta tein,tai mitä jätin tekemättä kuin viimeksi ja muilla n.10 kertaa kun yritin tätä aiemmin maksua,mutta mielestäni tein kaiken niinkuin muulloinkin ja nytkin noita maksuja tehdessä mutta tuo ko. maksun kanssa kun kävi kummittelemaan niin sitä iloa sitten riitti tänneasti.No mutta asia selvisi ja kiitos kaikille tätä topicia seuranneille mielenkiinnosta.


    • Anonyymi

      Sama juttu. Tiedot oikein eikä vuokra mene.

      • Anonyymi

        Kysy viiteno mutta kun sitä ei ole laskussa ollenkaan sittentulee tarkista arvo.??


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      71
      3879
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      101
      3495
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      78
      3328
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      36
      2638
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      118
      1553
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1506
    7. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1114
    8. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1100
    9. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      18
      1076
    10. Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja

      miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku
      Ikävä
      118
      1016
    Aihe