Ja sitten näitä Jeesus juttuja myös.
Nehän on eri uskontoja.
Suomessa on uskonvapaus. OLLA MYÖS USKOMATTA MIHINKÄÄN.
Nehän on eri uskontoja.
Suomessa on uskonvapaus. OLLA MYÖS USKOMATTA MIHINKÄÄN.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
tutustua aiheeseen? Yahveh on plejadi. Se on näitä eri ulottuvuuksien käännännäisiä peilikuvia. Kristinuskon alkuperä on yksi ja sama ulottuvuus.
Itseasiassa Plejadi ja Yahveh on haarautettavissa kahteen eri hahmoon. En tiedä onko ne keskenään tekemisissä oikeastaan.
Arkkityypit on taas tajunnan tasolla tutkittavissa, koska elät oikeasti unessa. Arkkityypit ohjaa illuusiota jossa elät. Rakennat maailmasi arkkityypeistä.
Entäs Anunnaki?
siitä oikeastaan. Jotain Babyloniaan ja Irakiin liittyvää.
Kattelen just "Shrine of Jonah"-materiaalia, minkä ISIS on räjäyttänyt vahingossa auki 2014 Mosulissa. Sieltä saa varmaan uutta tietoa.
kytkös ISIS-arkkityypillä ja WTC-iskuilla.
Kybersota aaltoilee edestakaisin tälleen ajassa ja paikassa. Uutta tietoa nousee koko ajan.
"Julkaistu: 15.9. 10:46
KULLANKAIVAJAT löysivät kaksi harvinaista menneisyyden aarretta Kanadan Yukonista vuonna 2016, mutta kullan sijaan kyseessä oli kaksi muumioitunutta eläintä edelliseltä jääkaudelta. Asiasta kertovat muun muassa The Guardian ja BBC.
Kullankaivajat luovuttivat sudenpennun ja karibunvasan muumiot paleontologien tutkittavaksi. Muumioituneet eläimenalut ovat radiohiilimittausten mukaan yli 50 000 vuotta vanhoja.
On äärimmäisen harvinaista, että fossiileista löytyy turkkia, nahkaa ja lihaskudosta, mutta näistä muumioista löytyy kaikkia.
Suden pentu on erittäin hyvin säilynyt, ja sen pään, hännän, tassujen ja turkin yksityiskohdat ovat hyvin selkeitä. Karibun muumio on osittain säilynyt, sillä siitä on jäljellä pää, etujalat ja iso osa vartaloa."
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005828948.html