On käsittämätöntä että veronmaksajien omistamaa VRää johdetaan nuin ylimielisesti ja epäammatillisesti. Esim tämä lippujen myymättömyys tarvitseville on jatkuvaa. Yritin ostaa makuupaikkalippua välille Oulu- Turku. Netti myynti kertoi ettei ole tyhjää. VR lipunmyynti oli sulkeutunut asemalla jo hyvissä ajoin kun yritin sinne. VR puhelinmyynti sanoi ensin että paikkoja on, mutta kohta perui puheensa. VR yritysmyynti sanoi että täytyä, viimeistä paikkaa myöten täyttä.
Ostin riskillä istumapaikan koska tiesin kokemuksesta että kyllä makuupaikka jotenkin konkarin kautta yleensä järjestyy, tai sitten ei.
Tultuani junaan ja kysyttyäni makuupaikkaa ” täydestä junasta ” konkari kysyi: millaisen hytin ja millaisella seuralla herra haluaa. Sain juuri sellaisen suihkullusen hytin ja siitä paikasta junaa kuin halusin. Turkuun menevie; vaunujen, siis niiden ”täysien” käyttöaste oli todellisuudessa vain 30% . Et sillai ne VR:n ohjelmat ja palvelu toimii. Maksavien asiakkaiden aliarviointia. Tein reklamaation, mutta kuten arvata saattaa, ei siihen kukaan mitään vastannut. VR:ään on iskenyt Nokia tauti. Seuraavalla kerralla menen Onni bussilla.
VR :n asiakaspalvelu -4
4
303
Vastaukset 4
- huonoaon
Eivät vaivaudu edes sp-kyselyyn vastata , kysyin miksi ei lippuautomaatissa ole eläkeläislippu mahdollisuutta kun lipunmyyntiä ei ole kun automaatti laiturilla , ihmettelen kovasti että tämäkö on aina uudistusten suunta , palvelu huononee ja hinnat nousee ? Siis mikä neuvoksi ?
- MatkustajanEtu
Näin voi toimia monopolissa, kehitetään supistamalla ja hintoja korottamalla. Miksi vaivautua, kun ei tarvi.
- ts18056
Netistä ei saa makuuvaunulippua, kun jokaikinen runkkari haluaa alapetin, ja koko hytin vaan itselleen!
- enminäainakaan
Kukapa sitä haluakaan mennä samaan hyttiin jonkun humalaisen piereskelijän kanssa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132396Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371433Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha640986- 106983
- 71962
- 97868
- 48865
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686