Neurologi laittoi tälläisen koodin. Mitä se enteilee?:
R29.8 Muut hermostoon, lihaksistoon ja luustoon liittyvät oireet ja sairaudenmerkit
Oireina olleet:
-Vasemman käden heikkous
-Puristusvoiman heikkeneminen
-Kävelyvaikeus
-Lonkka ja reisikipu
-Huimaus
-Heikkous
-Voimattomuus
-Pahoinvointi
Mitä tää voi olla R 29.8?
3
8933
Vastaukset
- RAL-
R29.8
Muu tai määrittämätön hermojärjestelmän tai luuston ja lihaksiston oire tai sairaudenmerkki
löytyy täältä:
https://www.skty.org/@Bin/171607/Diagnoosiluettelo - Monisairas
Onko tämä annettu huolellisten tutkimusten jälkeen, kun ei ole täsmällisempää syytä löytynyt vai onko tämä vain ns. valistunut arvaus vastaanottokäynnin perusteella.
Onko noi oireet huomausta ja pahoinvointia lukuunottamatta samalla puolella? Tuliko oireet minkään erityisen asian tai tapahtuman jälkeen? Mitä tutkimuksia on tehty?
Selkäongelmaa voisi olla ainakin. Huimauskin sopisi tähän vielä mutta vielä pahaa oloa. Esimerkiksi pikkuaivoissa voisi olla ongelmaa. - Anonyymi
R29.8Diaknoosi,oikealla puolella ,kädessä heikoutta puutumista,myöskin oikeassa jalassa joskus tuntuu vapaassa puuttumista.Onko jonkun sairauden merkki.??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1903075Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2992709Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.751778Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e501687Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?391541- 1221336
- 1051229
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171210Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4031205MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,91083